Życie zawsze nagradza swego dobroczyńcę

2014 by

Życie nie jest zaprojektowane tak, by nagradzać nas proporcjonalnie do poziomu tego, co potrzebujemy;  życie nagradza nas proporcjonalnie do tego, na co zasługujemy. Jim Rohn

Życie za wsze nagradza swojego dobroczyńcę

Rodzice, liderzy, pracodawcy, nauczyciele i wolontariusze, czy odkryliście już jedną z największych tajemnic życia? Oto ona:

Każde życie pragnie nagradzać swojego dobroczyńcę.

Jeśli staniesz się dobroczyńcą, otrzymasz te niesamowite nagrody. Co znaczy być dobroczyńcą? Jeśli jesteś np. dobroczyńcą dla swojego ogrodu, kwiaty w nim rozkwitaja, zdając się mowić: „Popatrz na nas. Spojrz jak pogodne i piekne jesteśmy, ponieważ troszczysz sie o nas. Pragniemy Ci się odwdzięczyć naszym pięknem, urokiem, wyjątowością.”

Twoje własne dzieci, jeśli staniesz się ich dobroczyńcą, zapragną nagrodzić Cię swoimi własnymi postępami. Kiedyś uczylem moje córki pływać. I moje córki tuż przed skokiem do wody wołały: „Tatusiu, tatusiu, popatrz, popatrz, spojrz, spojrz na mnie, popatrz!”, tak jakby faktycznie chciały mi powiedzieć: „Spójrz, co właśnie tutaj stworzyłeś; spędziłeś swój czas z nami, a teraz patrzysz na nas. Spójrz, jak Ci się to opłaciło. Widzisz nas teraz jak nurkujemy!” Byłem zatem ich dobroczyńcą.

Przekonałem się, że wszystko, co żyje pragnie odpowiadać temu, który czyni dobro. Tym, którzy ofiarowują swój czas, swój wysiłek, swoją cierpliwość, swoje pomysły, swoje doświadczenia. Niezależnie od tego, jakie korzyści dajesz, życie pragnie Ci odpowiedzieć. Roślina pragnie rozkwitać. Dziecko chce pokazać Ci jak wielki postęp uczyniło.

I pamiętaj, że do czegokolwiek Ty zmierzasz, to samo zmierza w Twoim kierunku.

Tak jak kiedy zmierzasz w kierunku lepszej edukacji, wydaje się, iż ona sama zaczyna Ciebie poszukiwać. Lub kiedy podążąsz w kierunku samodoskonalenia, postęp zdaje się Ciebie zewsząd obejmować. Odkryjesz – tak jak przewidywałem – że jeśli zdążasz w kierunku pomagania innym z troską, oni zechcą odpłacić się Tobie swoim własnym sukcesem i tym, co osiągnęli dzięki Tobie.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4461 times!

Related Posts

Share This

1 Comment

  1. To o czym piszesz to stu procentowa prawda. Rzadko jednak spotyka się człowieka, który decyduje Ci się pomóc i objąć Twoją troską całkowicie za darmo … niestety.
    Adam ostatnio opublikował..Hurtownia spożywcza – Sobik dystrybucjaMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge