Zmiana zaczyna się od wyboru

2012 by

 

Musisz brać za siebie odpowiedzialność. Nie możesz zmienić okoliczności, pór roku ani wiatru, ale możesz zmienić siebie. To jest coś nad czym masz władzę. Jim Rohn

Uczeń zapytał Mistrza: jak długo trzeba oczekiwać zmiany na lepsze?...

Każdy dzień daje dam szansę na zmianę naszego życia na lepsze, jeśli tylko potrafimy wykazać się samodyscypliną. Każdego dnia, jeśli tylko zechcemy, możemy sięgnąć po książkę , która otworzy nasz umysł na nową wiedzę. Każdego dnia, jeśli tylko zechcemy, możemy zacząć proces zmiany swojego życia.

Możemy to zrobić od zaraz, albo następnego miesiąca albo w następnym roku…

Możemy nie robić nic. Możemy udawać, że coś robimy. A jeśli pomysł zmiany nas samych jest dla nas niewygodny, możemy pozostać takimi jakimi jesteśmy. Możemy wybrać odpoczynek zamiast pracy, rozrywkę zamiast uczenia się,
złudzenia zamiast prawdy i wątpliwości zamiast poczucia własnej wartości i pewności siebie.

Wybór należy do nas.

Ale kiedy przeklinamy nasze rezultaty, w dalszym ciągu karmimy przyczyny, które je spowodowały. Jak zaobserwował Szekspir: „Porażka nie jest zapisana w gwiazdach lecz w nas”. Nasza rzeczywistość jest kreowana przez nas samych, przez nasze wybory, których dokonaliśmy w przeszłości. Mamy zarówno zdolność jaki i obowiązek, aby podejmować lepsze wybory, zaczynajac od dzisiaj.

Ci, którzy poszukują lepszego życia nie potrzebują ani więcej odpowiedzi ani więcej czasu na zastanawianie się, aby dojść do lepszych wniosków. Oni potrzebują prawdy. Potrzebuja całej prawdy. Nie potrzebują niczego więcej prócz prawdy.

Nie możemy pozwolić, by nasze błędy w rozumowaniu powtarzane każdego dnia wiodły nas na manowce. Musimy powrócić do tych podstaw, które powodują największe różnice w tym jak wyglada nasze życie. A następnie musimy podjąć decyzje, które przyniosą do naszego codziennego życia szczęście i radość.

Jeśli mógłbym dać jedną radę dla kogoś szukającego i potrzebującego zmian w swoim życiu, to byłaby taka:

Jeśli nie podoba Ci się to, jak się sprawy mają w Twoim życiu, zmień to! Nie jesteś drzewem.

Masz zdolność, aby całkowicie odmienić każdą dziedzinę swojego życia. A wszystko zaczyna się właśnie od Twojej mocy dokonywania zmian.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4541 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge