Zdecyduj, że to będziesz Ty

2013 by

Pracuj mocniej nad sobą niż nad swoją pracą. Jim Rohn

Pracuj mocniej nad sobą niż nad swoją pracą. Jim Rohn

Każdego dnia ludzie na całym świecie podejmują decyzję, aby żyć własnymi marzeniami. Każdego dnia rodzą się nowi milionerzy. Rodziny doświadczają wspaniałych relacji. Ludzie stają się zdrowsi. Ci, którzy zdecydowali się uczyć przez całe życie wzrastają intelektulanie i z każdym dniem zwiększają swoje szanse na sukces.

W rzeczywistości i Ty możesz zacząć żyć realizując własne marzenia. Ludzie udowadniają to każdego dnia. Ktoś gdzieś zmierza własnie do wzbogacenia sie, lepszego zdrowia i poprawie swojego życia. Proponuję Ci: zdecyduj, że tą osobą będziesz Ty.

Ktoś gdzieś właśnie zamierza rozpocząć nowy biznes. Ktoś właśnie robi świetną inwestycję. Ktoś rozpoczyna swoją podróż do wielkiego bogactwa. Dlaczego nie miałbyś być to Ty?

Ktoś gdzieś wlasnie decyduję się na poprawienie swoich relacji z blsikimi. Ktoś ma zamiar od dzisiaj cieszyć się miłością jaką daje i otrzymuje od swojej rodziny. Ktoś planuje właśnie spędzić wspaniale czas ze swoimi przyjaciółmi. Dlaczego nie miałbyś być to Ty?

Ktoś gdzieś ma zamiar wrócić do szkoły, aby poprawić swoje życie. Ktoś własnie podejmuje decyzję, że będzie się stale uczył. Ktoś ustala cele, aby czytać jedną książkę lub słuchać jednego nagrania  każdego tygodnia przez cały następny rok. Dlaczego nie miałbyś być to Ty?

Ktoś gdziesz właśnie spogląda w lustro i widzi, że musi zrzucić trochę wagi i podejmuje decyzję, aby stać się zdrowszym. Ktoś wystartuje w swoim pierwszym maratonie. Ktoś zacznie chodzić na zajęcia fitness i poprawi swoje zdrowie. Dlaczego nie miałbyś być to Ty?

Myślę, że teraz wiesz o co chodzi: każdego dnia ludzie poprawiają swoje życie. Niezależnie od tego czy Ty coś robisz czy nie. To tylko kwestia podjęcia decyzji. Podejmij decyzję, że to będziesz Ty.

Możesz zapytać: „Okay Jim, ale jak?” Cóż, omówmy kilka bardzo prostych działań.

Pierwsze i najważniejsze to podjąć zobowiazanie, że będziesz nad sobą pracować

Czy chesz poprawy czy wolisz zostać tam gdzie jesteś? Nie ma znaczenia, co już udało Ci sie osiągnać, jestes teraz w jakimś konkretnym punkcie. To, co osiagnęliśmy w przeszłości jest jak nabardziej wartościowe, ale nie ma większego znaczenia dla naszej przyszłości. Decyzja o tym, kim się staniesz musi być podejmowana każdego dnia. Każdego dnia ktoś podejmuje decyzję stania się lepszą osobą. Niech tą osobą będziesz Ty!

Po drugie, sworzenie planu

Kiedy już podjąłeś decyzję, aby stać się lepszym, musisz miec plan jak to wdrożyć w życie.  Nie musi to być jakis długi, zawiły plan. Może być on bardzo prosty. Oszczędzaj każdego dnia jedną złotówkę. Idź na codzienny spcaer. Przeczytaj  jeden artykuł lub rozdział książki dziennie. Ten prosty plan uwzględnia osiągalne cele. Ktoś właśnie zamierza opracować swój plan działania, który zabierze go do przyszłości jego marzeń. Pozwól niech to bedziesz Ty!

Trzecią rzeczą jest rozpoczęcie działania

Wszystkie wspaniałe pomysły bez działania z czasem zwietrzeją i staną się bezużyteczne. Kluczem do przekształcenia naszych marzeń w rzeczywistość jest działanie. Bez liku  jest ludzi, którzy mają wspaniałe pomysły. Niewielu takich, którzy podejmują codzienne działania i pracują nad swoimi marzeniami i pomysłami, ale to oni są tymi, którzy osiągają bogactwo. Bogactwo i mądrość, które są w zasięgu nas wszystkich. Ktoś właśnie podejmuje działanie. Niech to będziesz Ty!

Chcę zachęcić Cię, abyś przestał patrzeć na innych, którzy wiodą wspaniałe życie, życząc sobie tego samego, i zamiast tego zobowiązał się do poprawy własnego życia, opracowania planu i działania zgodnie z nim. Ktoś właśnie to robi. Zdecyduj, że będziesz to Ty.

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny - Brian Tracy

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 8804 times!

7 komentarzy

 1. Rewelacyjny wpis… W pełni popieram, to co napisałaś. Od siebie dodam, parafrazując słowa z pewnej książki, którą obecnie kończę… lepiej grać we własnym filmie, niż oglądać go w telewizorni 🙂
  Mariusz ostatnio opublikował..Kiedy nie masz szans w e-biznesieMy Profile

 2. No właśnie ” Dlaczego nie mógłbym być właśnie ja”. Bardzo ciekawe zestawienie wybranych działań i stwierdzenie, że ja mogę być tą osobą, która przyniesie mi ten oczekiwany sukces. Realizując pewien swój projekt właśnie doszedłem do trzeciej rzeczy jaka jest działanie. Poprzedziły to te dwie rzeczy jakim jest zobowiązanie i stworzenie planu. Trwało to trochę długo,ale jak pewne decyzje nie dojrzeją do stopnia działania to ja po prostu ich nie realizuję. Czasami to dojrzewanie przekształca się w plan działania, ale nie zawsze. W obecnej chwili działam, to działanie połączone jest z nauką jak to robić, aby skutek tego działania był jak najbardziej pozytywny. Myślę że mi się uda. Pozdrawiam

  • Masz rację Stanisławie, i powtórzę tu słowa Ziga Ziglara: To Ty jesteś jedyną osoba na świecie, która może w pełni wykorzystać Twój potencjał. Nikt inny tego za nas nie zrobi, sami siebie znamy najlepiej, i znamy odpowiedni czas na myślenie i na działanie. Ważne, aby nie dać się „rozproszyć” i „rozmienić na drobne” w tych działaniach tylko realizować krok po kroku to, co uznaliśmy za kluczowe w naszym życiu.

 3. i których noszę w sobie. Dzięki Wam jestem właśnie taki. Jaki? W naporze rozwoju. Mam pięćdziesiąt lat, a każdego dnia wydaje mi się, że wszystko zaczynam od nowa.
  Adrienne Walls ostatnio opublikował..No last blog posts to return.My Profile

 4. M@ximus

  Witaj Tereso

  Wykorzystujesz swoj potencjal na 100%?

  Co do artykulu to jeden z moich ulubionych cytatow Rohna. Bardzo lubie 3 pytania jakie zadaje Jim: Why? … Why not? … Why not you? I to jak to mowi 🙂

  PS Jak sobie radzisz z brakiem motywacji?

  • Hej M@ximus, czy wykorzystuje swój potencjal na 100%? przyznam, raczej nie;) natomiast przykladam sie do tego, by kazdy dzien wykorzystac jak najefektywniej. Tak, ten cytat, ktory podales tez lubie:)
   A jak sobie radze z brakiem motywacji? Mam swoje DLACZEGO. A jak mawial Jim Rohn „Im wiekszy powód dlaczego, tym latwiejsze jak”. Pozdrawiam:)

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge