Uwolnij w sobie Geniusza

2012 by

Wiedza o tym, gdzie znaleźć informacje i jak ich używać – to tajemnica sukcesu. Albert Einstein

Zmień swoje przekonania

Zmiana negatywnych przekonań to Twoja praca, a jej wynik zależy tylko od Ciebie. Kiedy to zrobisz otworzą się przed Tobą nowe światy –  i to dosłownie! Karm swój umysł informacjami, które zmienią Twoje negatywne przekonania. Ale także pytaj siebie czy robisz to z wiarą. Prawda jest taka, że masz zdumiewający umysł, który zdolny jest nauczyć się tego, co jest poza Twoim pojmowaniem. Musisz w to wierzyć. Kiedy to zrobisz, uwolnisz potencjał swojego umysłu!

Zdobądź odpowiednią wiedzę

Słowa – jesli nie są prawdziwe – nic nie znaczą. Słyszałem jak pewne dziecko mówiło: „Przeczytałem to w książce”. Ale czy to jest prawda? Tylko dlatego, ze ktoś coś powiedział czy napisał, nie znaczy to, iż jest to prawdziwe. Jako uczniowie chcemy zdobyć odpowiednią wiedzę, a nie tylko informacje czy opinie. Naszą pracą jest szukanie informacji i wiedzy, a następnie testowanie ich, aby zobaczyć czy są prawdziwe, i czy mogą mieć rzeczywiście zastosowanie w naszym życiu, by uczynić je lepszym i pomóc nam odnieść sukces. Musimy ważyc i mierzyć to, czego się uczymy, ażeby posiąść właściwą wiedzę. Kiedy to zrobimy, otworzymy potencjał naszego umysłu!

Zostań pasjonatem uczenia się

To wymaga trochę pracy, ale jedyną drogą, aby to zrobić jest zacząć uczyć się o rzeczach, które mają bezpośredni wpływ na nasze życie. Kiedy uczysz się o nowej koncepcji finansowej, która pomoże Ci zarobić pieniądze lub wydostać się z długów, to powinno dodawać Ci skrzydeł. Kiedy uczysz się o sposobach komunikowania się, które pomogą Ci sprzedać więcej produktów, ten proces będzie pobudzać Cię do działania. Kiedy uczysz się jak współpracować z ludźmi i w jaki sposób możesz polepszyć swoje relacje i związki z innymi, będzie Cię to inspirowało! Stań się fanem ciągłego uczenia się z pasją. Kiedy to zrobisz, uwolnisz swój umyslowy potencjał!

Zdyscyplinuj siebie

Uczenie się wymaga pracy. Dopóki nie pojawi się ktoś, kto będzie potrafił zainstalować w Twoim mózgu urządzenie, które dałoby Ci natychmiastowy dostęp do wiedzy, musisz polegać na sobie, a to wymaga pracy. Proces uczenia się jest długi. Owszem, możemy go przyspieszyć, ale jest to ciągle proces czytania, słuchania, rewidowania,  powtarzania, stwosowania tej wiedzy, doświadczania wyników, przystosowywania etc. Krótko mówiąc, wymaga to czasu. Powoli lecz skutecznie, kiedy zdyscyplinujesz siebie, zdobędziesz wiedzę i potrzebnie umiejętności. I kiedy to zrobisz, uwolnisz potencjał swojego umysłu!

Możesz zacząć się uczyć, nie ważne w jakim wieku jesteś. Nigdy nie jesteś na to za młody lub za stary. Twój umysł został stworzony do uczenia się i ma  niesamowitą zdolność, aby to robić przez całe życie.

A zatem w tym tygodniu postanów sobie uwolnić potencjał swojego umysłu!

 

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4121 times!

1 Comment

  1. Witam:)
    Jestem pełna radości że odkryłam tą strone.Zdumiewające jest dla mnie teraz moje życie.Cieszę się z każdej chwili jaką przeżywam,uczę się,czytam i udoskonalam samą Siebie.Przez rok pracowałam nad swoim rozwojem osobistym,skutki sa niesamowite.Każdego dnia dziękuje za to że było mi dane odkryć sekret pełnego sukcesu:))Pozdrawiam:)
    Anna ostatnio opublikował..Mikrofalówka Nokia 5AM-TH1N6 premiera. To nie prima aprillisMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge