Twój dochód zależy od Twojej filozofii

2012 by

Twój dochód w głównej mierze zależy od Twojej filozofii. Jim Rohn

 

Pewnego dnia mój mentor Mr Shoaff powiedział; „Jim, jeśli chcesz być bogaty i szczęśliwy, naucz się bardzo dobrze jednej lekcji – Ucz się pracować mocniej nad sobą niż nad swoją pracą.”

Od tego czasu pracuję nad własnym rozwojem. I muszę przyznać, ze było to najbardziej ambitne zadanie ze wszystkich, które kiedykolwiek postawiłem przed sobą. Bowiem rozwój osobisty to zadanie na całe życie.

To, kim się stajesz jest daleko ważniejsze niż to, co możesz dostać. Ważnym pytaniem jeśli chodzi o pracę nie jest: „Co za to dostanę?” Zamiast tego powinieneś zapytać: „Kim stanę się dzieki temu, co robię?” Dostawanie i stawanie się są jak syjamskie bliźnięta:

To kim się stajesz bezpośrednio wpływa na to, co dostajesz.

Pomyśl o tym w ten sposób:

Większość z tego, co masz dzisiaj przyciągnąłeś poprzez stanie się osobą, którą jesteś obecnie.

Dowiedziałem się także, że wysokość dochodu rzadko przekracza stopień rozwoju osobistego. Czasem wzrost dochodu jest kwestią podjęcia szcześliwego kroku, ale dopóki nie nauczysz się jak radzić sobie z odpowiedzialnością, która przychodzi wraz z większym dochodem, zazwyczaj skurczy się on z powrotem do sumy, z którą jesteś w stanie czuć się komfortowo.

Bardzo bogaty człowiek pewnego razu powiedział: „Jeśli zebrałbyś wszystkie pieniądze świata i podzieliłbyś je równo pomiędzy każdego mieszkańca ziemi, wkrótce okazałoby się, że powróciły one z powrotem do tych samych kieszeni, w których były uprzednio.”

Trudno jest zatrzymać na dłużej to, co nie zostało osiągnięte poprzez rozwój osobisty. Oto wielka prawda życia:

Aby mieć więcej niż masz, musisz stać się kimś więcej niż jesteś.

To właśnie tutaj musisz skoncentrować większość swojej uwagi. W przeciwnym wypadku, będziesz musiał stawić czoło innej prawdzie, która brzmi:

Dopóki nie zmienisz tego kim jesteś, będziesz nadal mieć to, co masz.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4391 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge