To zależy od Ciebie

2012 by

 

Szczęście nie jest czymś co powinieneś odkładać na przyszłość; szczęście jest czymś co kreujesz teraz. Jim Rohn

Jedną z pierwszych rzeczy, które ludzie odnoszący sukcesy realizują jest to stare powiedzenie: „Jeśli ma się coś zdarzyć, niech to zależy ode mnie”. Co to oznacza dla Ciebie? Oznacza to, że Twój sukces i kurs Twojego życia zależy od Ciebie. Nie oznacza to jednak, abyś wszystko miał robić sam. To po prostu oznacza, że bierzesz odpowiedzialność za swoje życie i swoją karierę.

Zbyt wielu ludzi w dzisiejszych czasach patrzy na okazje i szuka potwierdzenia u innych ludzi, aby z nich skorzystać. Ludzie ci szukają finansowego zabezpieczenia, mając nadzieję, że rząd dołoży wszelkich starań, aby mogli żyć bezpiecznie na emeryturze lub w wypadku kiedy staną się niezdolni do dalszej pracy. Tacy ludzie wciąż czekają, będąc przekonanymi że zależy to od kogoś innego. Ale kiedyś czekanie się kończy, a wtedy jest zbyt późno, aby cokolwiek zrobić. Ich życie jest skończone, a ich samych przepełnia żal.

Nie musi to być jednak Twoja prawda. Wiesz, że musisz wziąć odpowiedzialność za swoje życie, że wszystko zależy od Ciebie.

Faktem jest, że nikt inny nie może tego zrobić za Ciebie, Ty i tylko Ty masz taką władzę nad swoim żcyiem.

Niektórzy mogą rzec: „Jim, to cholernie wielka odpowiedzielność”. Przyjaciele, to najwspanialsza wiadomość, którą moglibyście kiedykolwiek usłyszeć. W życiu możesz wybierać. Setki i tysiace ludzi na całym świecie dałoby wszystko, aby żyć w takiej sytuacji w jakiej Ty żyjesz, aby dostać możliwość przejęcia kontroli nad swoim losem. „To zależy od Ciebie” jest wielkim błogosławieństwem!

A oto dlaczego:

1. Możesz wytyczać własny los

Być może chcesz założyć małą firmę i ją rozwijać. To świetnie, ponieważ możesz to wybrać. Być może Twoim marzeniem jest stworzyć sieć sklepów. Być może chcesz mieć majątek warty 100 milionów dolarów. W porządku. Chodzi o to, że masz wybór. Mozesz zrobić, co tylko zechcesz. Różni ludzie mają różne marzenia i powinni żyć według nich.

2. Możesz zbierać to, co zasiałeś

Możesz spać dłużej i spóźniać się do pracy i zbierać tego żniwo. Albo też wstawać wcześniej i pracować więcej i wydajniej od innych, aby zyskać więcej. To Ty decydujesz jakie ziarna zasiejesz i co w rezultacie będziesz zbierał.

3. Nikt inny nie może Cię powstrzymać od realizacji Twojego marzenia

Owszem, zawsze będą rzeczy, które staną Ci na przeszkodzie i ludzie, którym nie będzie sie podobało to, co robisz. Ale Ty możesz po prostu iść nadal do przodu i kreślić swój własny kurs na mapie życia. W tym właśnie tkwi prawdziwa wolność.

4. Doświadczasz radości kiedy potrafisz zmotywować się do działania

Nic nie napawa człowieka większą dumą niż wiedza, że osiagnął cel, który sobie wyznaczył. Ci, którzy żyją ze świadomością ofiary nigdy nie doświadczą owej radości z realizacji jakiegoś celu, ponieważ zawsze czekają na kogoś, kto przyjdzie im na ratunek. Ci, którzy biorą odpowiedzialność za swoje życie, żyją radością widząc swoją pracę dobrze wykonaną.

Pozwól mi zadać Ci pytanie:

Gdzie będziesz za 5 lat? za 10 lat? lub za 25 lat? Czy to wiesz? Czy masz na to pomysł? Czy kiedykolwiek marzyłeś o tym lub czy wyznaczyłeś sobie cele, aby się znaleźć tam gdzie chcesz być? Czy jesteś gotów wziąć odpowiedzialność i uznać, że „To zależy ode mnie”?

Będziesz tam, gdzie zdecydujesz się być za 5, 10 czy 25 lat.  Ty decydujesz. Wszystko zależy od Ciebie.
I to właśnie jest tak wspaniałe!

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4165 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge