Sukces jest wyzwaniem

2013 by

Sukces nie jest ani magiczny, ani tajemniczy. Sukces to naturalna konsekwencja stosowania się do spraw zasadniczych. Jim Rohn

sukces-nie-jest-ani-magiczny-ani-tajemniczy-3

Sukces jest wyzwaniem. Gdyby tak nie było, jestem pewien, że więcej ludzi odnosiłoby sukcesy. Ale na jedną osobę, która cieszy się z owoców pochodzących z drzewa sukcesu, przypada znacznie więcej osób, które analizują korzenie. Próbują dowiedzieć się wszystkiego. Są zdziwieni i zakłopotani przez to, co wydaje się im jakimś dziwnym, złożonym i nieuchwytnym „sekretem”, który musi zostać najpier odnaleziony, aby móc cieszyć się sukcesem.

Podczas gdy większość ludzi spędza większą część swojego życia trudząc się codziennym bytem i zarabianiem na życie, wydaje się, że tej mniejszości wszystko idzie jak po maśle. Zamiast zarabiać na życie, ta mała grupa ludzi jest pracowicie zaangażowana w tworzenie swojego życia i cieszenie się bogactwem. Wszystko wydaje sie iść po ich myśli. W tym czasie owa znacznie większa grupa ludzi nie może nadziwić się, jak życie może być aż  tak niesprawiedliwe i skomplikowane.

„Jestem miłą osobą” – może ktoś powiedzieć. „Jak to możliwe, ze tamten gość jest szczęśliwy i dobrze mu sie powodzi, a ja wciąż borykam sie z życiem?” I zapytuje siebie samego: „Jestem dobrym mężem, dobrym ojcem i dobrym pracownikiem. Dlaczego więc nic mi sie nie udaje? Życie jest niesprawiedliwe. Jestem przecież nawet mądrzejszy i skłonny pracować ciężej niż ci ludzie, którym wszystko się układa po ich myśli. ” – mówi w czasie opadania na sofę, aby obejrzeć następny program w  wieczornej telewizji.

Ale widzisz, musisz być kimś więcej niż dobrą osobą i dobrym pracownikiem. Musisz być lepszym strategiem (lepiej planować) i lepszym marzycielem. Musisz widzieć przyszłość skończoną, zanim się wydarzy.

Musisz umieć poświęcić długie godziny i być gotowym na niepowodzenia i rozczarowania. Musisz nauczyć się cieszyć z samego procesu samodyscypliny i działać bez poczucia komfortu zanim to, co robisz stanie się komfortowe.

Musisz być przygotowany i skłonny atakować wyzwania jeśli chcesz odnieść sukces, ponieważ wyzwania są cześcią sukcesu. Choć może teraz brzmi to jak menu pełne aktywności, ale pozwól mi zapewnić Cię, że proces przechodzenia od przeciętności do fortuny nie jest az tak trudny. Trudną częścią jest myślenie o nim. Wyobrażanie sobie wysiłku, zmian i dyscypliny jest gorsze w naszym umyśle niż w rzeczywistości.

Mogę Cię zapewnić, że wyzwania, które napotkasz na swojej drodze do sukcesu są daleko mniej trudne jeśli chodzi o poradzenie sobie z nimi niż borykanie się i rozczarowania, które pochodzą z bycia przeciętnym. Konfrontacja i przezwyciężenie wyzwań jest radosnym doświadczeniem. To coś, co karmi Twoją duszę i umysł. Sprawia, że stajesz się kimś więcej niż byłeś. Umacnia Twoje mentalene mukuły i pozwala Ci lepiej przygotować się do następnych wyzwań.

Często mówię, że aby mieć więcej, musimy najpierw stać się kimś więcej, a żeby stać się kimś więcej, musimy zacząć pracować bardziej nad sobą niż nad czymkolwiek innym.

Ale prócz gromadzenia nowej wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i nowych doświadczeń, ważne jest również odkrywanie nowych emocji. To jak się czujemy z tym, co wiemy czyni największą różnicę w tym jak potoczy się nasze życie. To, w jaki sposób myślimy o szansach, które mamy i wyborach, które podejmujemy, determinuje intensywność naszych wysiłków. To czy próbujemy czy też nie. Angażujemy się czy nie. Wierzymy czy nie.

Chciałbym żebys mocno poczuł swoje życie i to, co chciałbyś ze swoim życiem  zrobić. Zapewne masz dużą wiedzę i spore doświadczenie, a  być może i większość umiejetności, których wymaga sukces. To, czego Ci być może brakuje, to silne uczucie czego tak naprawdę chcesz i co chcesz zrobić. Może jesteś jednym z tych, którzy tak bardzo zaangażowali się w proces zarabiania na życie, że zapomniałeś o wyborze i szansach, które masz, aby zaprojektować Twoje własne życie.

Niech te silne uczucia pomogą Ci spojrzeć ponownie na Twoje życie i na to, dokąd zmierzasz. Masz tylko jedno życie, przynajmniej na tej planecie. Dlaczego więc nie uczynić je przygodą osiągania i realizacji ? Dlaczego nie odkryć tego wszystko, co możesz zrobić i co możesz mieć? Dlaczego nie dowiedzieć się jak wielu ludziom możesz pomóc i jak ten proces może pomoc Tobie?

Dlaczego nie podjąć wyzwania jakim jest Sukces?

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 5108 times!

Related Posts

Tags

Share This

1 Comment

  1. Świetne spostrzeżenia . Ludzie sukcesu powinni się liczyć z niepowodzeniami i rozczarowaniami, a jednocześnie za wszelką cenę powinni dążyć do celu który jest ich sensem życia.

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge