Sukces jest łatwy, podobnie jak zaniedbanie

2012 by

 

Niegdyś miałem zwyczaj mówić” „Mam nadzieję, że rzeczy się zmienią”.  Wtedy dowiedziałem się, że jedynym sposobem na to, by rzeczy wokół mnie zaczęły się zmieniać jest to, bym to ja najpierw się zmienił. Jim Rohn

Sukces jest łatwy podobnie jak zaniedbanie

Ludzie często pytają mnie, w jaki sposób zdołałem odnieść sukces w przeciągu zaledwie sześciu lat, podczas gdy wielu z tych, których znałem nie udało się to.

Odpowiedź jest prosta:

Zdecydowałem, że pewne rzeczy są łatwe do zrobienia, natomiast oni uznali, że łatwe jest raczej nierobienie ich.

Uznałem, że łatwo jest ustalić cele, które mogłyby zmienić moje życie. Oni natomiast uznali, że łatwe będzie niezrobienie tego. Uznałem, że łatwe będzie czytanie książek, które mogą wpłynąć na moje myślenie i moje pomysły. Oni natomiast uznali, że łatwiej będzie tego nie robić. Uznałem za łatwe branie udziału w kursach i seminariach i otaczanie się ludźmi odnoszącymi sukcesy. Oni mówili, że to prawdopodobnie nie ma znaczenia.

Podsumowując mogę powiedzieć, że to, co ja uznałem za łatwe do zrobienia, oni wprost przeciwnie – że łatwiej będzie tego nie robić. Szcześć lat później jestem milionerem, a oni wciąż narzekają na gospodarkę, rząd i politykę firmy, w której pracują, jednakże wcześniej zaniedbali robienia podstawowych, prostych rzeczy.

W rzeczywistości, główny powód, dla którego większości ludzi nie wiedzie się tak dobrze jak mogłoby i powinno, można streścić jednym słowem: zaniedbanie.

To nie brak pieniędzy – banki są pełne pieniędzy. To nie brak możliwości – Ameryka i większość wolnego świata wciąż  oferuje najbardziej niespotykane i obfite możliwości. To nie brak książek – biblioteki pełne są książek i są one bezpłatne! To nie chodzi o szkoły – klasy szkolne pełne są dobrych  nauczycieli. Mamy mnóstwo ministrów, liderów i doradców.

Wszysytko, czego kiedykolwiek potrzebowalibyśmy, aby stać się bogatymi, mocnymi i wpływowymi jest w naszym zasięgu.

Głównym powodem dlaczego tak niewielu wykorzystuje to wszystko, co mamy wszyscy, jest po prostu zaniedbanie.

Zaniedbanie jest jak infekcja. Pozostaw je bez kontroli, a rozprzestrzeni się na cały system dyscypliny i ostatecznie doprowadzi do całkowitego rozpadu potencjalnie radosnego i  dostatniego życia ludzkiego.

Nie robienie rzeczy, które wiemy, iż  powinniśmy zrobić powoduje, że czujemy sie winni, a poczucie winy wiedzie do rozpadu wiary w siebie. Ponieważ nasza pewność siebie zmniejsza się, to samo dzieje się z poziomem naszej aktywności.  Jesli nasza aktywność maleje, nasze efekty nieuchronnie spadają. A kiedy nasze rezultaty cierpią, nasza postawa zaczyna słabnąć. Natomiast kiedy nasza postawa zaczyna powoli przechodzic z pozytywnej w negatywną, nasza pewność siebie zmniejsza się jeszcze bardziej… i tak dalej i tak dalej.

Zatem moja sugestia jest taka: kiedy masz wybór pomiędzy „łatwo zrobić” a „łatwo nie zrobić”, nie zaniedbuj robienia prostych, „łatwych” rzeczy, które mają jednak potencjalnie potężną moc  zmiany Twojego życia na lepsze w każdej jego dziedzinie.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4376 times!

2 komentarze

 1. wyobraznia,koncentracja,głębia myslenia,podparta Bogiem,,,,to wszystko osiągasz gdy tego pragniesz i nad tym ciągle pracujesz,,,,,powodzenia,szczęscia ADAM

 2. Najgorsze jest oszukiwanie samego siebie – tak zwane noszenie się z zamiarem!

  Przykład z historii:

  Encyklopedia muzyki informuje, że odkrywcą muzyki Jana Sebastiana Bacha jest Feliks Mendelssohn-Bartholdy, sławny kompozytor żyjący w latach 1809 – 1847.

  Powszechnie wiadomo, że muzyka Bacha wkrótce po śmierci w 1750 roku tego genialnego twórcy, została zupełnie zapomniana. Dopiero gdy po całym prawie stuleciu, bo 11 marca 1829 roku Singakademie w Berlinie pod dyrekcją Mendelssohna wykonała Pasję według świętego Mateusza – jedno z najwspanialszych i napewno największe dzieło Bacha, muzyka wielkiego mistrza została na nowo odkryta a jej renesans trwa do dzisiaj. Odkrywcą jest oczywiście Feliks Mendelssohn-Bartholdy, który całe przedsięwzięcie zorganizował. Zauważmy przy tym, że był wtedy zaledwie dwudziestoletnim młodzieńcem!

  W cieniu tego wielkiego zdarzenia znajduje się berliński kompozytor niejaki Karl Friedrich Zelter, który dużo wcześniej poznał muzykę Bacha, był nią zafascynowany i już od roku 1815, a więc przez 14 lat, nosił się z zamiarem wykonania wspomnianego dzieła.

  Mendelssohn jednak nie nosił się z tym zamiarem ale go zrealizował!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge