Sekrety umysłu milionera – MMI w Londynie

2012 by

To nie to, czego nie wiemy powstrzymuje nas od realizacji celów,

ale to, co wiemy.

T. Harv Eker

Tydzień temu wrócilismy z Londynu gdzie odbyła się kolejna edycja programu Millionaire Mind Intensive sygnowanego przez T. Harva Ekera. Sporo ponad 1000 osób przez 3 dni (2-4 list.), bo warsztaty trwały dosłownie od rana do wieczora, odkrywało siebie, swoje przekonania w stosunku do pieniędzy i intensywnie uczyło się jak wygrywać dwie ważne gry w swoim życiu – „money game” i „mind game”.

Marcus de Maria

Co więcej ważna częśc tego doświadczenia nie tyle polegała na uczeniu się, co na „oduczaniu się” tego, co się nie sprawdza i co nam nie służy jeśli chodzi o wolność finansową. Przeprogramowanie swojego osobistego „money blueprint” jest w zasadzie kluczową częścią MMI.

Jako VIP-y nie tylko siedzieliśmy w pierwszych rzędach, ale dostaliśmy też sporo materiałów audio i video oraz kilka książek.

Jedną z nich chcę Ci przedstawić, bo właśnie na treści w niej zawartych zostało zbudowane całe seminarium MMI.

Wiedza, którą dzieli się z nami Eker nie jest bynajmniej dostępna jedynie dla uczestnikow jego seminariów.

Jeśli nie miałeś dotychczas możliwości, aby na żywo uczestniczyć w programie, to dzięki tej właśnie książce możesz „przerobić” te same zagadnienia sam na sam ze sobą – bez ograniczeń miejsca i czasu. Oczywiście sama książka nie jest w stanie zastąpić osobistego udziału w intensywnym szkoleniu MMI, jest jedynie alternatywą dla tych, którzy jeszcze nie wzięli udziału w warsztatach.

T. Harv Eker po 20-tym roku życia zaczynał kilka różnych biznesów, które skończyły się kompletną porażką. Aż trzy razy wracał z powrotem „na garnuszek” swoich rodziców. Wiedział, że ma „potencjał”, aby zostać człowiekiem sukcesu, ale nic w biznesie mu się nie udawało.

Pewnego dnia wydarzyło się coś, co zapoczątkowało proces zmian w jego życiu. Była to krótka konwersacja z jednym z przyjaciół jego ojca, który powiedział: „Harv, jeśli nie wiedzie ci się tak dobrze jak chciałbyś, znaczy to tylko, że jest coś czego nie wiesz„.

Harv pomyślał wtedy zuchwale, że przecież wie prawie wszystko, ale jego konto w banku mówiło coś zupelnie innego. Dlatego słuchał dalej: „Czy wiedziałeś, że większość bogatych ludzi myśli w podobny sposób?” Harv musiał przyznać, że tego nie brał pod uwagę.

Znajomy ojca kontynuował: „Nie jest to udowodnione naukowo, ale w większości jest tak, że bogaci ludzie myślą w pewnien określony sposób, a biedni ludzie kompletnie inaczej, i to właśnie ten sposób myślenia determinuje ich działanie, a następnie rezultaty jakie mają.

Zatem wszystko, co musisz zrobić to skopiować sposób w jaki myślą bogaci„.

Po tej rozmowie Harv doszedł do wniosku, że i tak nic innego w jego życiu i dotychczasowych biznesach nie działało, więc niczym nie ryzykuje i zaczął zgłębiać to, w jaki sposób myślą bogaci, a czym charakteryzuje się myślenie biednych ludzi. Zabrał się do tego na serio i w sumie zebrał 17 różnic pomiędzy sposobem myślenia bogatych i biednych. Co więcej zastosował wszystkie te zasady w swoim własnym życiu i w przeciągu 2.5 roku dosłownie od zera stał się milionerem. Swoją firmę Peak Potencial Training utworzył w 2000 r. z pomocą jednego tylko asystenta. Cztery lata później ta sama firma miała już 70 pracowników i dochód brutton więcej niż 10 mln dolarów.

W chwili obecnej T. Harv Eker jest jednym z najbardziej popularnych i uznanych trenerów sukcesu i wraz ze swoim zespołem prowadzi liczne kursy i seminaria w Stanach, Kanadzie i Australii. Jego kursy i seminaria od niedawna wkraczają także do Europy.

nasza mała grupa po wyzwaniu łamania strzał;)

To twój charakter, twoje myślenie i twoje przekonania sa krytyczną częścią tego, co determinuje poziom twojego sukcesu.

T. Harv Eker

Wszystkie 17 różnic i ich dokładne opisy T. Harv Eker zawarł w swojej książce „Secrets of the Millionare Mind. Mastering the Inner Game of Wealth „, która w Polsce ukazała się pod tytułem: „Bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie„.

Książka dostępna jest także w wersji audio – „CD MP3 Bogaty albo biedny

Całkiem ogólnie rzecz biorąc, książka Ekera jest o tym jak opanować w swoim umyśle „wewnętrzną grę o pieniądze” tak, by wygrać tę grę, ale w świecie rzeczywistym. Inymi słowy – w jaki sposób myśleć, by stać się bogatym.

Ta książka otwiera oczy na wiele spraw i odpowiada na multum pytań związanych zarówno z finansowym jak i życiowym sukcesem lub jego brakiem. A jeśli myślisz o zdobyciu wolności finasowej to jest to po prostu obowiązkowa pozycja z najwyższej półki.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 7210 times!

1 Comment

  1. T. Harv Eker to bardzo ciekawa postać. Szkoda, że nie miałem możliwości spotkać tego człowieka osobiście. Miałem jednak okazję przeczytać książkę „Bogaty i biedny” i szczerze ją polecam.

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge