Prosta zasada sukcesu, którą przekazał mi Mr. Shoaff

2012 by

 

Sukces jest czymś, co przyciągasz przez to kim się stajesz. Jim Rohn

Mój mentor Mr. Shoaff w ciągu przeszło pięciu lat mojego życia, poczynając od momentu kiedy miałem 25 lat, zanim przedwczezaśnie zmarł w wieku 49 lat, nauczył mnie kilku niezwykle prostych rzeczy. Zaznaczę tylko, że nigdy nie ukończyl on szkoły wyższej, skończywszy swoją formalną edukację na 9 klasie szkoły publicznrej. Nigdy nie poszedł do collegu, nigdy nie poszedł na uniwersytet. Ale potrafił przełożyć swoje doświadczenia i idee na prosty i zrozumiały język, co było jak dla dzieciaka wychowanego na farmie w Idaho – bardzo istotne.

Pewnego razu  powiedziałem mu: „To wszystko, co ta firma jest w stanie mi zapłacić”, Mr. Shoaff rzekł: „Nie, to jest wszystko, co oni płacą tobie.” Pomyślałem wtedy, że rzeczywiście można na to spojrzec w zupełnie nowy sposób.

Powiedziałem mu, że rzeczy kosztują zbyt wiele. On na to: „Nie. To ty nie możesz sobie na nie pozwolić”. Cóż, to było dla mnie coś nowego. Ale obiecał mi, że jeśli zrobie wszystko, aby się rozwijać i pracowac nad sobą, będę w stanie zdobyć więcej pieniędzy. Nauczyłem się zatem, że nie tyle musimy ciężej pracować nad swoją pracą, ile pracować nad sobą. To były postawy, proste „ABC”, których wcześniej mnie nie nauczono. Dla mnie był to poczatek tego, co nazywamy „rozwojem osobistym”.

Mr. Shoaff nauczył mnie także, że zazwyczaj życie stawia najbardziej wartościowe rzeczy na najwyższej półce, tak że nie możesz ich dosięgnąć dopóki nie będziesz miał odpowiednich umiejętności. Jeśli chcesz rzeczy z górnej półki, musisz stanąć na książkach, które czytasz. Z każdą książką, którą czytasz, możesz stanąć nieco wyżej i wyżej sięgnąć.

I najważniejsza rzecz, która od tamtej pory wryła mi się w pamięc i miała na mnie zawsze ogromny wpływ: „Sukces jest czymś, co przyciagasz przez to kim się stajesz.” To zdanie zmieniło całe moje życie. Sukces nie jest czymś, za czym należy gonić,  sukces jest czymś, co przyciągasz poprzez to jaką osobą się stajesz. Włóż swoją energię w stawanie się najlepszą wersją siebie. Ucz się nowych umiejętności. Praktykuj je. Przyciągaj sukces.

Tych kilka prostych strategii i idei zmieniło na zawsze moje życie na lepsze. Dziękuje raz jeszcze Mr. Shoaff.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 5992 times!

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Tak, Sukces jest Wszystkim - Jim Rohn - […] że sukces to nie wszystko. Myślę, że wiem, co miał na myśli. Sądzę, że wierzył on, że pieniądze nie…

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge