Praktykuj wdzięczność

2012 by

Wdzięczność jest najszybszą drogą do zmiany naszego życia. The Secret

 

Jeśli chcemy być ludźmi, którzy przyciągają do siebie pomyślność, szczęście i bogactwo, musimy  upewnić się, że jesteśmy skoncentrowani na okazywaniu wdzięczności. I to nie tylko w czasie wyjątkowych okazji i świąt, ale przez cały czas w przeciągu roku.

Oto kilka kluczowych słów jak również pewne przemyślenia, które są bardzo proste i możesz je zastosować praktycznie od zaraz, aby stać sie bardziej wdzięcznym człowiekiem.

Czas

Regularnie rezerwuj sobie czas na to, aby się wyciszyć – czas na refleksję. W dzisiejszych czasach tempo naszego życia jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Od momentu kiedy się budzimy do momentu gdy przykładamy głowę do poduszki, mamy możliwość działania na pełnych obrotach i wielu z nas ulega pokusie, by nigdy nie zwalniać. Jeśli każdego dnia zaplanujemy sobie trochę czasu na to, by się wyciszyć i zrelaksować, uwolnimy nasze serca i umysły od tyranii pośpiechu.

Myśli

Pomyśl o wielu rzeczach i dobrodziejstwach, które posiadasz. Żyjemy w kulturze konsumpcyjnej i większość z nas jest w pełni świadoma tego, czego nie ma i przeświadczona, że „absolutnie” musi to mieć. Ale jak często uprzytamniamy sobie to, co już mamy? Poświęć trochę czasu każdego dnia i pomyśl o jednej lub dwóch rzeczach, które masz, a które być może bierzesz za pewnik? a potem spędź chwilę, dziękując za nie. Część mojego czasu na zrelaksowanie się to przeglądanie listy rzeczy, za które jestem wdzięczny.

Hojność

Bądź hojny wobec tych, którzy mają mniej i nie bądź zazdrosny wobec tych, którzy mają więcej. Mamy tendencję, aby patrzeć na innych, którzy są bogatsi niż my z myślą: „Pewnie, że chciałbym mieć to, co on/ona ma” . Ten rodzaj myślenia rodzi zawiść i zazdrość zamiast zadowolenia. Ponadto praktykując urazę i niechęć do tych, którzy mają więcej, sabotujesz sam siebie – przyszłą pomyślność, bogactwo i szczęście.  Co możemy zrobić, aby przerwać to błędne myślenie? Sugeruję bycie hojnym wobec tych, którym nie wiedzie się tak dobrze jak Tobie.

Pytanie

Zapytaj swojego przyjaciela za co jest wdzięczny. Będziesz zdumiony odpowiedziami jakie otrzymasz, a przy okazji stworzysz wyjątkowy rodzaj więzi ze swoimi przyjaciółmi kiedy skoncentrujecie się na tym jednym potężnym pytaniu.

Uznanie

Na koniec, powiedz tym, których kochasz jak bardzo wdzięczny jesteś za to, że masz ich w swoim życiu. Zbyt często to zaniedbujemy lub nie troszczymy się o to, aby wyrazić w kilku słowach naszym najbliższym jak wiele  ich obecność znaczy w naszym życiu.  Korzystaj z każdej okazji, napisz do nich krótką kartkę lub liścik i połóż im na biurku czy nocnym stoliku. Lub czasem w ciągu dnia połóż swą rękę na ich ramieniu, popatrz im prosto w oczy i powiedz im to. Niech wiedzą  jak wiele dla Ciebie znaczą, a w zamian zaczniesz tworzyć głębsze, bogatsze, bardziej spełnione relacji z tymi, których kochasz.

Zróbmy co tylko w naszej mocy, aby stale pamiętać o tych wielu wspaniałych darach, które otrzymujemy każdego dnia w ciągu roku. Będąc świadomymi naszej pomyślności i tego jak wiele  już posiadamy, o wiele łatwiej przyciągnięmy do siebie jeszcze więcej pomyślności, szczęścia i bogactwa.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4936 times!

1 Comment

  1. W naszym życiu zawsze jest coś, za co możemy być wdzięczni. Ja osobiście każdego ranka zadaję sobie kilka pytań, jedno z nich to: Za co mogę być dzisiaj wdzięczny…?
    Sławek ostatnio opublikował..Rozwój duchowyMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge