Postawa jest wszystkim

2012 by

 

Mamy kontrolę nad obrazami, które zajmują nasz umysł. Jeff Keller

Proces zmian zaczyna się w nas samych. Każdy z nas posiada olbrzymi potencjał. Wszyscy pragniemy  wspaniałych rezultatów swoich starań i wysiłków. Większość z nas gotowa jest ciężko pracować i zapłacić cenę, których wymagają sukces i szczęście.

Każdy z nas ma zdolność wykorzystania swojego unikalnego potencjału w działaniu i osiągnięcia pożądanych rezultatów. Istnieje jednak jedna rzecz, która określa poziom naszego potencjału, intensyfikując nasze działania, dzieki czemu możemy przewidzieć jakie rezulaty otrzymamy. Jest nią nasza postawa.

Postawa określa jak daleko jesteśmy w stanie spojrzeć w naszą przyszłość.

To ona decyduje o rozmiarze naszych marzeń i wpływa na nasza determinację, kiedy mierzymy się z nowymi wyzwaniami. Żaden inny człowiek na ziemi nie ma władzy nad twoją postawą. Ludzie mogą wpłynąć na naszą postawę poprzez uczenie nas miernych nawyków myślowych lub nieumyślnie wprowadzając nas w błąd czy też przekazując nam negatywne wzorce, ale nikt nie może kontrolować Twojej postawy, chyba że dobrowolnie zgodzisz się na to.

Nikt inny nie „sprawia, że jesteśmy źli”. Sami wprawiamy się w złość kiedy tracimy kontrolę nad naszą postawą. To, co ktoś inny może zrobić jest bez znaczenia. To my wybieramy, nie oni. Oni jedynie testują naszą postawę. Jeśli wybierzemy jako reakcję wrogość, złość, zazdrość lub podejrzliwość, oblejemy test. Jeśli damy sobie wmówić, że jesteśmy nic nie warci, wtedy także oblejemy test.

Jeśli mamy troszczyć się o siebie, musimy wziąć pełną odpowiedzialność za nasze uczucia. Musimy nauczyć się chronić siebie samych przed tymi uczuciami, które osłabiają naszą postawę, a wzmacniać te uczucia, które wiodą nas ku lepszej przyszłości.

Jeśli chcemy otrzymać przyszłą nagrodę, musimy korzystać z najważniejszego wyboru jakim została obdarowana ludzkość  – utrzymywaniu władzy nad swoją postawą. Nasza postawa jest naszym aktywem, skarbem o wspaniałej wartości, który musi być odpowiednio chroniony. Uważaj na wandali i złodziei, którzy mogliby chcieć zniszczyć Twoje pozytywne nastawienie lub starać się odebrać Ci je.

Posiadanie odpowiedniej postawy jest jedną z podstaw, których wymaga sukces. Połączenie osobistej filozofii i pozytywny stosunek do siebie samego i świata wokół nas daje nam wewnętrzna siłę, wpływając pozytywnie na wszystkie dziedziny naszego życia.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 5459 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge