Pokochaj okazje

2012 by

 

Większość ludzi przegapia okazję, bo jest ona ubrana w kombinezon i wygląda jak praca.  Thomas Edison

Mówią, że musisz kochać to, co robisz, ale nie jest to koniecznie prawdą. Prawdą jest, że musisz nauczyć się kochać możliwości, które kryją się za tym, co właśnie robisz. Okazje do budowania lepszego życia, lepszej przyszłości, lepszego zdrowia, sukcesu i bogactwa. Pukanie do czyichś drzwi lub kilka telefonów więcej niekoniecznie jest tym, co lubisz robić, ale z pewnością lubisz możliwości, które mogą kryć się za tymi drzwiami lub telefonem.

Na przykład, jakiś gość mówi: „Kopię rowy. Czy w takim razie powinienem kochać kopanie rowów?” Odpowiedź brzmi: „Nie, nie musisz kochać kopania rowów, ale jeśli jest to Twój pierwszy krok na drabinie sukcesu, możesz powiedzieć sobie: Cieszę się, że ktoś dał mi możliwość kopania rowów i będę to robił tak dobrze jak tylko potrafię, choć nie zamierzam zostać tu zbyt długo„.

Inspiracja przychodzi kiedy odkrywasz nowe rzeczy; nawet jeśli na początku robisz błędy i nawet jeśli odczuwasz pewną niechęć, rozpoczynając  nowy nawyk, którego wcześniej się nie nauczyłeś. Nie musisz tego kochać, ważne za to, byś nauczył się doceniać to, czym dysponujesz w tej chwili, to gdzie mieszkasz, doceniać okazje, które się nadarzają i ludzi, kórzy pomagają Ci wzrastać.

Bądź wdzięczny za kogoś, kto uwierzył w Ciebie zanim Ty sam uwierzyłeś w siebie, doceń kogoś, kto mówi: „Hej, jeśli ja to potrafię zrobić, Ty także możesz.”

Jeśli podejmiesz pozytywny nawyk, który wiąże się z nowymi możliwościami, wkrótce okaże się, że Twoja pewność siebie zaczyna wzrastać, że od bycia sceptykiem stajesz się kimś, kto wierzy. I wkrótce, kiedy wychodzisz do ludzi, rozmawiając z nimi, odkrywasz, że może być to najbardziej ekscytująca okazja na świecie. Każda osoba, którą spotykasz – kim mogłaby być? Każda z nich ma nieograniczony potencjał! Może to Twój przyjaciel na całe życie. Inna osoba może być inspiracją do nowych pomysłów. Kolejna osoba może stać się dobrym współpracownikiem na długie lata.  Lecz czasem, szczególnie  na pocztku, kiedy dopiero zaczęliśmy, nie zawsze widzimy jak wielki jest to potencjał.

Zatem, zanim ulegniesz pokusie poddania się lub zniechęcenia, pamiętaj, że każdy sukces bazuje na długoterminowym zaangażowaniu, wierze, samodyscyplinie, postawie i kilku krokach milowych na Twojej drodze. Nie musisz kochać kamienia, na którym się teraz znajdujesz, ale z pewnością jest on jednym z tych, które wiodą do wielkich okazji w przyszłości.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 4170 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge