Najlepszy prezent jaki możesz podarować sobie i innym

2012 by

 

Największym darem jaki możesz dać drugie osobie jest twój własny rozwój osobisty. Niegdyś zwykłem mawiać: „Jeśli będziesz dbać o mnie, ja również będę się o ciebie troszczyć”. Teraz mówię: „Będę dbać o siebie dla ciebie jeśli ty będziesz troszczyć się o siebie dla mnie. Jim Rohn

Ludzie często zadają mi pytanie: „W jaki sposób najlepiej mogę pomóc swoim dzieciom, małżonkowi, bliskim, moim współpracownikom, przyjaciołom etc.?” W rzczywistości jest to chyba nabardziej powszechne pytanie jakie otrzymuję: „Jak mogę pomóc zmienić się komuś innemu?”

Moja odpowiedź często jest zaskoczeniem. Kluczem, aby pomóc innym jest w pierwszej kolejności pomóc samemu sobie. Innymi słowy, najlepszą przysługą  jaką mogę uczynić komuś innemu jest mój własny rozwój osobisty. Gdybym stał się 10 razy mądrzejszy, 10 razy silniejszy, pomyśl jak mogłoby to wpłynąć na moją przygodę jako ojca… jako partnera… jako przyjaciela… jako współpracownika.

Tak naprawdę najwspanialszym prezentem jaki mogę podarować Tobie jest mój ciągły rozwój osobisty.

Stawanie sie lepszym, stawanie się silniejszym, stawanie się mądrzejszym. Myślę, że rodzice powinni sobie przyswoić tę wartościową filozofię. Jeśli rodzice są w porządku, dzieci rónież  mają doskonałą okazje, aby być ok. Pracuj nad swoim rozwojem osobistym jako rodzic; to najlepszy prezent jaki możesz podarować swoim dzieciom.

Jeśli kiedykolwiek leciałeś samolotem, mogłes zauważyć maski tlenowe znajdujące się nad każdym siedzeniem. Widnieje tam wyraźna instrukcja mówiąca, iż: „W przypadku zagrożenia, najpierw załóż swoją maskę tlenową, a następnie jeśli podróżujesz z dziećmi, załóż im maski tlenowe.” W pierwszej kolejnosci zadbaj o siebie… a wtedy będziesz mógł skuteczniej pomagać swoim dzieciom. Jeśli wykorzystamy tę filozofii do naszego rodzicielstwa, może się ona okazać niesamowicie cenna dla naszych dzieci.

Jeśli uczę sie tworzyć szczęscie dla siebie, moje dzieci mają wspaniałą możliwoćć, aby być szczęśliwymi. Jeśli wespół z małżonkiem stwarzam niepowtarzalny styl życia, będzie to wspaniały przykład, który posłuży moim dzieciom.

Samodoskonalenie pozwala Ci słuzyć, być bardziej wartościowym dla tych, którzy są wokół Ciebie; dla Twoich dzieci… dla Twojego biznesu… dla Twoich kolegów… Twojej społecznosci… Twojego kościoła.

To dlatego uczę rozwijania umiejętności. Jeśli stale udoskonalasz swój charakter, siebie samego, swoje zdrowie, etc., tak że stajesz się bardziej atrakcyjną osobą, będziesz przyciągać okazje. Okazje będą same Ciebie poszukiwać, Twoja reputacja będzie szła przed Tobą i ludzie będą chcieli robić z Tobą interesy. Wszystkie te możliwości stwarzane są przez wybór i zastosowanie filozofii mówiącej, że sukces jest czymś, co przyciągasz poprzez nieustanną pracę nad swoim osobistym rozwojem.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 10158 times!

4 komentarze

 1. Bardzo ciekawe słowa, zgadzam się z nimi w 100%
  Anita ostatnio opublikował..4-ty numer gazetkiMy Profile

 2. Przyciąganie, atrakcyjność, powodzenie, sukces, szczęście. Wszystko to jest w „magiczny” sposób powiązane. A najlepsze że, tak jak napisałaś – wystarczy się rozwijać, i wszystko to przyjdzie do nas samo (no prawie, ponieważ być może nieświadomie, ale to przyciągniemy).
  Mariusz Brzostek ostatnio opublikował..Bułka z masłem – 6 mitów SEOMy Profile

 3. Witam, dla każdego rodzica dzieci są najważniejsze. Więc warto zainwestować w siebie po to aby nasze dzieci były szczęśliwe.

  • Witaj Doroto, mam nadzieję, że coraz więcej rodziców tak myśli. W końcu dziś każdy z nas ma dostęp do nezmierzonych zasobów wiedzy – i to darmowej! – i nie ma już wymówek, które mogli stosować nasi rodzice czy ich rodzice (brak wiedzy, brak środków, brak pieniędzy, za duże odleglości, brak wykształcenia etc.) Patrzenie na swój własny rozwój jako na dar, który dajesz dziecku (czy innej osobie) i uświadamianie sobie tego każdego dnia ma niezwykła moc. Nie można wychować lepszego człowieka kiedy sami nie stajemy się lepsi. Nie liczmy też, że zacznie się samo czymś interesować i rozwijać, kiedy sami się nie rozwijamy, nie czytamy, niczym nie interesujemy…
   Teresa Nowicka ostatnio opublikował..Jak sprawdzić historię używanego auta przed zakupem w UK?My Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge