Najlepszy czas na podjęcie działania

2012 by

 

Wszechświat lubi szybkość. Nie zwlekaj. Nie zastanawiaj się. Nie miej wątpliwości. Kiedy nadarza się okazja, kiedy pojawia się impuls, kiedy wyczuwasz intuicyjnie bodziec, działaj. The Secret

 

Zaangażowanie w prawdziwej samodyscyplinie wymaga rozwinięcia zdolności do natychmiastowego podejmowania działania. Nie znaczy to bynajmniej, że masz działać pochopnie, spiesząc się kiedy nie wymaga tego sytuacja, ale nie chcesz przecież tracić zbyt wiele czasu.

Oto najlepszy czas na podjęcie działania: kiedy Twój pomysł jest  „gorący”, a emocje jemu towarzyszące są silne.

Powiedzmy, że chcesz zbudować swoją domową bibliotekę. Jeśli jest to dla Ciebie wystarczająco mocne pragnienie, wszystko od czego musisz zacząć to kupienie pierwszej książki. Następnie dokładasz kolejną ksiażkę. Podejmij działanie tak szybko jak to tylko możliwe, zanim Twoje emocje opadną i zanim pomysł straci swoją świerzość i moc. Jeśli tego nie zrobisz, oto co się stanie…

Padniesz ofiarą Prawa Malejacej Intencji.

Kiedy pojawia się jakaś wspaniała  idea, pomysł zazwyczaj zamierzamy podjąć działanie. Zamierzamy zrobić coś kiedy nasze emocje osiągają wysoki poziom. Lecz jeśli nie przekształcimy owych intencji w działanie odpowiednio wcześnie,  nasza wewnętrzna potrzeba dizałania zaczyna sie zmniejszać. Za miesiąc pasja i emocje towrazyszące Twojemu pomysłowi z pewnością juz ostygną. Za rok nie będziesz mógł ich odnaleźć.

A więc podejmij odpowiednie działanie. Ćwicz się w dyscyplinie rozpoczynania działania wtedy, kiedy Twoje emocje są na wysokim poziomie, a Twój pomysł jest świerzy i pełen mocy. Jeśli np. rozmawiasz z kimś o na temat jak poprawić swoje zdrowie i zostaniesz przez niego zmotywowany, w wyniku tej rozmowy bierzesz np. książkę o zdrowym odżywianiu. Weź ją zanim Twoje emocje opadną, zanim ta idea minie. Zacznij proces. Zacznij ćwiczyć. Musisz podjąć działaniie; inaczej cała ta wiedza i mądrość zda się na nic. Zapewniam Cię, że emocje wkrótce miną jeśli nie zdecydujesz się zastosować ich do zdyscyplinowanego działania. To właśnie samodyscyplina pozwala Ci na opanowanie emocji i na przełożenie wiedzy na konkretne działanie. Kluczem jest zwiększenie Twojej motywacji poprzez szybkie utworzenie nowej dyscypliny, podjęcie nowego pozytywnego nawyku. Dzieki temu zaczynasz całkiem nowy proces życia.

Największą wartością wytrwania w samodyscyplinie jest wzrost poczucia własnej wartości.

Wielu ludzi, którzy uczą jak wzmocnić poczucie wlasnej wartości nie łączy go z samodyscypliną. Jeśli jednak odczuwamy w sobie choćby najmniejszy brak samodyscypliny, zaczyna on podkopywać naszą psychikę, nasze poczucie własnej wartości. Jedną z największych pokus jest tylko trochę sobie „odpuścić”. Zamiast robić co w Twojej mocy, pozwalasz sobie na robienie mniej i gorzej niż mógłbyś to zrobić. W rezultacie zaczyna się  zmniejszać Twoje  poczucia własnej wartości.

Istnieje wielkie niebezpieczeństwo nawet w niewielkim zaniedbaniu. Zaniedbanie ma to do siebie, że zaczyna się podobnie jak infekcja. Jeśli nie zareagujesz szybko, stanie się Twoja chorobą. Jedno zaniedbanie wiedzie do drugiego. Najgorsze jest to, że kiedy pozwalamy sobie na, nawet niewielkie, zaniedbania nasza samoocena  automatycznie maleje.

Kiedy raz się to stanie, jak możesz odzyskać na nowo szacunek do samego siebie? Wszystko, co musisz zrobić to zacząć działać teraz! Zacznij podejmując nawet najmniejsze działanie, zacznij od najmniejszego aktu samodyscypliny, która odpowiada Twojej filozofii, zacznij budować nowy, pozytywny nawyk. Podejmij zobowiązanie: „Będę mobilizował się do osiągania moich celów, tak że w przeciagu najbliższych lat będę mógł celebrować moje sukcesy.”

Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania - Brian Tracy

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 2812 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge