Myśl jak farmer

2012 by

 

Musimy stać się dobrzy w jednej z dwóch rzeczy – sadzeniu wiosną lub żebraniu jesienią. Jim Rohn

Jedną z trudności, których doświadczamy w naszym uprzemysłowionym świecie jest fakt, że stracilismy nasze poczucie kierowania się cyklami natury. W przeciwieństwie do rolnika, który zmienia swoje priorytety zgodnie z porami roku, staliśmy się nieczuli na naturalny rytm życia. W rezultacie nasze priorytety straciły równowagę. Pozwól mi zilustrować, o co mi chodzi:

Dla farmera wiosna jest jego najaktywniejszym czasem. To właśnie wtedy musi on pracować niemal całą dobę, wstawać zanim wstanie słońce i pracować nieraz aż do północy. Ponadto wszystkie narzędzia pracy, którymi dysponuje muszą być sprawne,  ponieważ ma jedynie mały wycinek czasu na to, by zasiać  swoje plony. W końcu nadchodzi zima kiedy nie musi pracować tak ciężko i nie jest aż tak zajęty.

To jest właśnie nasza lekcja. Ucz sie jak korzystać z cykli życia. Decyduj kiedy podlewać, a kiedy pozwolić ziarnu na jego własny wzrost, kiedy ingerować, a kiedy pozwolić rzeczom iść swoją koleją. Łatwo jest pracować od dziewiątej do piątej rok w rok i stracić naturalny sens tego, co naprawdę ma znaczenie. Nie pozwól, aby jeden rok wtapiał się w drugi w pozornie nieskończonej paradzie zadań i obowiązków. Skup się na swoim własnym cyklu, aby nie stracić z oczu tego, co rzeczywiście ma znaczenie.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 2857 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge