Kluczem do Twojej lepszej przyszłości jesteś Ty

2014 by

Twoje życie staje się lepsze tylko wtedy, kiedy Ty stajesz się lepszy. Jim Rohn

Kluczem do Twojej lepszej przyszłości jesteś Ty

Uważam, że ze wszystkich rzeczy, które mogą mieć jakiś wpływ na Twoją przyszłość, najważniejszą jest Twój rozwój osobisty. Możesz powiedzieć, że liczy się dla Ciebe np. wzrost sprzedaży, dochodów czy aktywów, ale  wszystkie te rzeczy prawdopodobnie nie zdarzą się bez Twojego rozwoju osobistego. Rozwój osobisty naprawdę otwiera drzwi do tego wszystkiego. Chciałbym, byś zapamiętał bardzo istotne zdanie. Oto ono:

„Kluczem do Twojej lepszej przyszłości jesteś TY”.

Pozwól, że powtórzę: „Kluczem do Twojej lepszej przyszłości jesteś TY”. Zapisz to zdanie na kartkach i umieść je w widocznych miejscach, skąd będziesz mógł je widzieć każdego dnia – w łazieńce, w kuchni, w swoim biurze, dosłownie wszędzie, skąd będziesz mógł ją dostrzegać każdego dnia. Kluczem do Twojej lepszej przyszłości jesteś TY. Spróbuj pamiętać to zdanie każdego dnia swojego życia i myśl nad nim. Kluczem jesteś TY.

Oczywiście, jest wiele rzeczy, które mogą Ci pomóc zbudować Twoją lepszą przyszłość. Jeśli np. pracujesz w mocnej, dynamicznej, postępowej firmie, może to Ci pomóc. Jesli ta firma ma dobre produkty, dobre usługi, może to pomóc. Dobry trening z pewnością będzie pomocny. Jeśli jest tam silne przywództwo, może to także z pewnością pomóc.

Wszystkie te rzeczy pomogą Ci,  ale również oczywiście pomoże Ci to, że nie będzie jakichś sztormów w Twoim życiu. Nawet jeśli np. Twoje auto się nie zepsuje, to także może Ci pomóc. Jeśli Twoje dzieci nie będą chorować, to też będzie dla Ciebie pomocne. Jesli nie będzie zbyt zimno, ani zbyt gorąco, wszystkie te rzeczy mogą pomóc Ci w drodze do Twojej lepszej przyszłości. I jeśli ceny nie pójdą zbyt wysoko w górę, i podatki nie staną się cięższe, to pomoże Ci. I jeśli gospodarka będzie stabilna, te wszystkie rzeczy mogą pomóc. Możemy mnożyć tę listę; ale pamiętaj, cała ta lista, którą właśnie przytoczyłem, i wiele innych rzeczy, których na niej nie ma – wszystko to razem – gra tak naprawdę niewielką rolę w budowaniu Twojej lepszej przszłości.

Kluczem do Twojej lepszej przyszłości jesteś Ty. Zapamiętaj to. Jest to bowiem bardza ważna kwestia do zapamiętania. Kluczem jesteś Ty. Mój przyjaciel pytany: „Jak udało Ci się zgromadzić tak nieprzeciętnie duży majątek?” zawsze odpowiadał: „To proste. Stań się nieprzeciętną osobą. Pracuj nad sobą.” Mówi: „Wielu ludzi chciałoby być ludźmi sukcesu, a nawet nie pracują nad tak prostą rzeczą jak uścisk dłoni. Równie łatwo jest zacząć pracować nad sobą, jak i pozwolić sobie na zaniedbania. Ludzie tego nie rozumieją.” Mój przyjaciel mówi: „Rozwijaj umiejętność niezwykłego uśmiechania się. Rozwjaj w sobie ponadprzeciętny entuzjazm. Rozwijaj nieprzeciętne oddanie się temu, co robisz. Rozwijaj niezwykłe zainteresowanie innymi ludźmi. ” Mówi:

„Aby mieć więcej niż masz, musisz stać się kimś więcej niż jesteś”. Pamiętaj, pracuj mocniej nad sobą niż nad swoją pracą.

Przez długi czas mojego życia nie miałem o tym pojęcia.

Niezwykłe jest to, że jeśli weźmiemy dwóch różnych sprzedawców w tej samej firmie, jeden z nich może zarabiać ekstra $100 na miesiąc, a inny może zarobić aż $1000. Jaka może być zatem różnica pomiędzy nimi? Jeśli produkt był ten sam, jeśli otrzymali obydwaj taki sam trening, jeśli czytali tę samą literaturę, mieli te same narzędzia. Jeśli obydwaj mieli tego samego nauczyciela, dlaczego jedna osoba zarobiła tylko $100 ekstra miesiuęcznie, a ta druga mogła zarobić aż $1000 więcej? Pamiętaj, oto jest różnica… jedyna różnica tkwi wewnątrz, nie na zewnątrz.

Jak widzisz, prawdziwa różnica jest w Tobie. W rzeczywistości, tą różnicą JESTEŚ Ty sam.

Ktoś kiedyś powiedział: „Nie ma żadnej magi w produktach. Nie ma magi w czytanej literaturze. Nie ma magi w filmie. Nie ma czegoś takiego jak magiczne spotkanie, ale magia, która czyni rzeczy lepszymi jest wewnątrz Ciebie, a rozwój osobisty sprawia że ta magia działa dla Ciebie.”

Magia kryje się za tym, że wierzysz. Magia tkwi w Twojej odwadze. Cuda zdarzają się, kiedy próbujesz, i nie ustępujesz.

Prawdziwa magia kryje się w wytrwałości. Magia to umiejętność akceptacji. Kryje się ona w Twojej pracy. Magia jest w myśleniu.

Istnieje czar w uścisku dłoni. Istnieje cudowny uśmiech. Magia jest w ekscytacji i determinacji. Istnieje prawdziwa magia we współczuciu, trosce i dzieleniu się.

Niezwykła magia tkwi w mocnym uczuciu, i jak widzisz, wszystko to pochodzi z wewnątrz, nie z zwewnątrz. Zatem, różnica tkwi wewnątrz Ciebie. Prawdziwą różnicą jesteś Ty. To Ty jesteś kluczem do swojej lepszej przyszłości.

(tł. z ang. T.N.)

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 6795 times!

3 komentarze

 1. Praca nad sobą stała się dla mnie, od pewnego czasu bardzo ważną kwestią. Praktycznie nie ma dnia bym nie starał się rozwijać. Problemem mogą być siły i moja wytrwałość.

  Wytrwałość, upór, konsekwencja w działaniu i trzymaniu się jednej, objętej drogi… Tak wielu brakuje tych cech, a kto wie co by mogli osiągnąć, gdyby je posiadali. Ja akurat jestem wytrwały. Wiem że to moja mocna strona… za to jeżeli chodzi o siły… na pewno powinienem jeszcze popracować nad umiejętnością odpoczywania… ponieważ „dzięki” mojej wytrwałości, bardzo ciężko mi siąść i po prostu odpoczywać… patrząc jak „robota stoi”. 😉

  Wszystko się obraca wokół rozwoju osobistego… nawet ten komentarz 🙂

  PS. Wpis bardzo mi się podobał.
  Mariusz ostatnio opublikował..27 sposobów na to jak zwiększyć kreatywnośćMy Profile

 2. Takie poradniki powinny czytać osoby, które mają w planach albo już prowadzą działalność gospodarczą – bo na etacie jest zupełnie inaczej. Z doświadczenia wiem, że gdyby bardziej mi się chciało, rzeczy, które załatwiłem w sześć miesięcy, załatwiłbym w cztery 🙂
  Jacek ostatnio opublikował..Oklejanie szybMy Profile

 3. @Jacek dokładnie jest tak jak mówisz, tylko że jeśli byś pracował w postępowej firmie gdzie widzisz realne szanse na awans to na pewno chciałoby Ci się wykonać to w 4 miesiące, bo miałbyś nadzieję, że być może dostanie Ci się od losu ślepy traf i ktoś zauważy co robiłeś i odpowiednio to nagrodzi.
  Marek ostatnio opublikował..Zabi Sp z o. o. producent kół i zestawów kołowychMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge