Jedna z największych życiowych lekcji

2013 by

ucz-sie-jak-byc-szczesliwym

Czy wdzieczność jest umiejętnością niezbedną do przetrwania? Zapewne większość z Was odpowie: „Ależ nie Jim, nie potrzebuję byc wdzięczny, aby przetrwać”, a ja raczej zgodziłbym się  z Tobą. Wiekszość z nas już dawno prawdopodobnie rozwiązała swoje problemy związane z przetrwaniem, wykroczyliśmy daleko poza to i teraz pracujemy na to, by spełnić swoje marzenia. Ale pozwól, że powiem Ci coś takiego:

Ucz się jak być wdzięcznym za to, co już masz, podczas gdy podążasz za tym, czego pragniesz.

Wierzę, że jedną z najlepszych i najprostszych rzeczy jaką możemy w życiu opanować jest bycie wdzięcznym za to, co już otrzymaliśmy i za to, co już udało nam się osiągnąć.

Przeżyte lata i moje doświadczenie przywiodły mnie tutaj gdzie stoję dzisiaj, ale to wdzięczność otworzyła okno nowym możliwościom, okazjom, wszelkim błogosławienstwom, unikalnym doświadczeniom, które  dane mi było przeżyć.

Moja wdzięczność zaczęła się od moich rodziców, którzy mnie wychowali. Dali mi niesamowite fundamenty – wartości, które przetrwały przez wszystkie te lata, a które mogłem rozwijać dzięki mentorom spotkanych na mojej drodze. To zmieniło i całkowicie zrewolucjonizowało moje życie, mój dochód, moje konto bankowe, moją przyszłość. Jestem także bardzo wdzięczny ludziom, różnym stowarzyszeniom za idee, za możliwość pracowania, za osiągane rezultaty, wszystko to przywiodło mnie w to miejsce, gdzie teraz jestem. Jestem za to wdzięczny.

Każdy z Was ma wyjatkowe możliwości i okazje; my, którzy reprezentujemy różne kraje, nacje i kultury możemy docenić unikalność naszych własnych doświadczeń, które nas tutaj przywiodły, na te trzy dni aby uczyć się nowych umiejętności i ostrzyć stare. Reprezentujemy kraje, w których panuje wolność i swoboda. Żyjemy w niezwykłych czasach, nie tak dawno temu runęły w Niemczech mury, a to rozpoczęło falę demokracji i wolności, jakiej świat nigdy wcześniej nie widział. Mamy tak wiele rzeczy, za które możemy być wdzięczni.

Zawsze zaczynaj od wdzięczności; bądz wdzięczny za to, co już masz, a zobaczysz cuda, które pochodzą z tego prostego aktu wdzięczności. Wdzięczność jest jednak tylko początkiem.

W dalszej kolejności musimy rzucić wyzwanie samym sobie, aby tworzyć wartość.

Stwarzaj więcej idei niż potrzebujesz dla siebie, tak że będziesz mógł dzielić się i rozdawać je. To właśnie nazwywam dostatkiem i obfitością.

Dostatek zaczyna przychodzić, kiedy ktoś staje się niesamowicie produktywny w tworzeniu wartości dla innych.

Lecz aby zacząć ten niesamowity proces powodzenia i obfitości, często rozpoczyna się od prostego aktu wdzięczności, od bycia wdzięcznym za to, co już masz i co do tej pory zrobiłeś. Zacznij działać z wdzięcznością dzisiaj, a zobaczysz jakie cuda wydarzą się w Twoim życiu.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 6625 times!

2 komentarze

  1. Uważam podobnie, nigdy nie osiągniemy wszystkiego co chcemy, cieszmy się z tego co już udało nam się zdobyć i starajmy się o więcej, jednak przy tym nie popadajmy w paranoję..
    Marysia ostatnio opublikował..Majówka 2014 MAJOWE BIESIADOWANIE w Sarbinowie w ORW KamyczekMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge