Jak zamienić „nic” w „coś”?

2012 by

 

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona. Albert Einstein

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zamieniać „nic” w „coś”?

Po pierwsze, aby zamienić nic w coś, musisz zacząć od jakiejś idei, pomysłu i wyobrażenia.

Jednak trudno nazwać pomysł czy wyobrażenie „niczym”; lecz jak bardzo namacalne są te pomysły? Tkwi w tym pewna tajemnica. Nie wierzę, żeby idea, która może być przekształcona w hotel, pomysły, które mogą zamienić się w firmę, pomysły, które mogą zaowocować powstaniem nowego rodzaju szczepionki lub idee, które mogą zostać zamienione na jakiś produkt, powinny być nazywane „niczym”. Ale faktycznie w sensie materialnym, namacalnym, nie masz niczego. Interesujące! Pomyśl o tym; idee, które stały się tak potężne w Twoim umyśle i Twojej świadomosci, że wydają się dla Ciebie calkiem realne, rzeczywiste zanim jeszcze staną się fizycznie namacalne. Wyobraźenie, które jest tak silne, że właściwie możesz je zobaczyć.

Kiedy budowałem mój pierwszy dom dla mojej rodziny w Idaho wiele lat temu, zanim zacząłem konstrukcję, zaprosiłem moich przyjaciół i współpracowników na pustą posiadłość i zrobiłem im wycieczkę  po całym domu. Czy to możliwe? Czy można wziąć kogoś w podróż po wyimaginowanym domu? Odpowiedź brzmi: „Tak, oczywiście”. „Tutaj jest garaż na trzy auta”, powiedziałem, a moi przyjaciele spoglądają i mówią: „Tak, masz rację, ten garaż pomieści trzy wozy”. Naprawdę potrafiłem „ożywić” ten dom moimi słowami. Oprowadziłem ich po całym domu… „Tutaj jest kominek, ta strona jest murowana, a druga jest z kamienia. ” Uczyniłem to tak realnym… „Chodźcie za mną zobaczyć resztę domu. Spójrzcie tutaj przez to okno w kuchni, czyż widok nie jest wspaniały?” Pewnego dnia uczyniiłem ten dom tak bardzo realnym, że jeden z moich przyjaciół  uderzył łokciem w kominek;)

A więc pierwszym krokiem, aby zamienić nic w coś jest wyobrazić sobie możliwości. Wyobraź sobie wszystkie możliwości. Jednym z powodów seminariów, tekstów piosenek i opinii innych jest danie nam wyobrażenia o naszych możliwościach; pomoc w wyobrażeniu sobie tego, co możemy i zobaczeniu ukrytego potencjału.

Drugim krokiem w przekształcaniu niczego w coś jest, że  musisz wierzyć, iż to, co sobie wyobrażasz  jest możliwe dla Ciebie.

Stwierdzenia w rodzaju: „Jeśli ja moge to zrobić, ty także potrafisz”, często stają się wsparciem dla naszej wiary w siebie. I zaczynamy wierzyć. Po pierwsze musimy sobie wyobrazić, że coś jest możliwe. Po drugie, zaczynamy wierzyć, że to co jest możliwe, jest także możliwe dla nas.

Możemy także zacząć wierzyć w siebie, wykorzystując moc naszych własnych opinii o sobie. Oto jakie np. mogą być Twoje: „Jeśli zrobiłem to raz, mogę zrobić to raz jeszcze. Jeśli spowodowałem, że zdarzyło mi się to wcześniej, równie dobrze może się to powtórzyć.”

A więc wierzymy nie tylko w opinie innych, którzy mówią: „Jeśli ja mogę to zrobić, Ty także; Jesli ja mogę sie zmienić, Ty również; Jeśli ja mogłem zacząć od niczego, Ty także możesz zacząć od niczego. Jeśli ja mogę to odwrócić na swoją korzyść, Ty też możesz.” Mamy także wsparcie z naszych własnych doświadczeń, jeśli udało nam się coś osiągnąć wcześniej. „Jeśli zrobiliśmy to raz, możemy zrobić to znowu. Jeśli podwoiliśmy nasze dochody w ubiegłym roku, możemy zrobić to w tym roku.”  etc. Te dwie rzeczy razem mają wielką moc. I mimo, że nie mamy jescze rzeczywistej „substancji”, to jednak jest już bardzo blisko do przekształcenia idei w rzeczywistość.

Trzeci krokiem oznacza, że musisz zacząć pracować, aby ucznić swoje wyobrażenie realnym.

Musisz pracować, aby powstał hotel. Musisz pracować, aby stworzyć firmę. Aby mieć dobre zdrowie, musisz pracować nad swoim zdrowiem. Aby mieć dobry związek, musisz pracować nad relacjami z partnerem. Musisz po prostu wprawić w ruch całą tę machinę zdarzeń.

Tylko w ten sposób i w żaden inny uczynisz swoje wyobrażenie namacalnym. Uczynisz je realnym. Możesz tchnąć życie w każdy swój pomysł i wyobrażenie, a później go stworzyć. Jest to wyjątkowa i potężna zdolność, którą posiadają istoty ludzkie.

Zacznij pracować, a Twój cud rozpocznie się już dziś!

Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 6782 times!

2 komentarze

  1. Praca nad sobą jest tą, najcięższą na świecie. Z wszystkim powyższym nie da się po prostu nie zgodzić, nie da! Trzeba wierzyć w siebie, w swoje możliwości, podstawowy krok to pozytywne myślenie i działanie na podświadomość, wszystko jest możliwe! Jesteśmy marudni a jak nawet pozytywnie myślimy – niedługi czas mówiąc mówiąc, że tak się nie da, nie wychodzi, ponieważ ludzie kochają natychmiastowe gratyfikacje jak dobrze wiadomo, a nie raz na niektóre rzeczy trzeba poczekaj dłużej i trzeba być tylko i wyłącznie wytrwałym. Konsekwencja, determinacja i systematyczność da nam zrobienie czegoś z niczego, stworzenie namacalnej wyobraźni.

    Myślimy pozytywnie!

  2. W zupełności się z Tobą zgadzam Bartku, jesteśmy w stanie przekształcić wszystko to, co widzimy oczyma wyobraźni, w rzeczywistość jeśli tylko podejmiemy działanie i okażemy nieco wytrwałości. Nieraz potrzeba tej wytrwałości dużo, niekiedy nie widać nagrody za następnym zakrętem, ale wiemy, że czeka na nas na mecie. Dlatego – tak jak piszesz, zdolność widzenia celu w czasie jest bardzo ważna, by nie ulec pokusie doraźnej, ale często złudnej gratyfikacji.
    Teresa Nowicka ostatnio opublikował..Nasz artykuł w EMPPMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge