Jak przyciągasz okazje do swojego życia?

2012 by

 

Dowiedziałem się, że sukces i szczęście nie są wartościami, za którymi trzeba gonić. To wartości, które trzeba rozwinąć. Jim Rohn

Ktoś zadał mi kiedyś pytanie: „W jaki sposób mogę przyciągnąć więcej okazji do mojego życia?” Dobre pytanie, ale myślę, że moja odpowiedź nieco ich zaskoczyła.

Pominę rzeczy oczywiste takie jak ciężka praca, wytrwałość i przygotowanie. Ludzie ci już ciężko pracowali. I mieli jeszcze jedną wielką przewagę: byli poszukiwaczami. Lecz czułem, że brakowało im najbardziej istotnej rzeczy jaką jest umiejętność przyciągania.

Zawsze myślałem, że okazje i sukces sa czymś, czego trzeba poszukiwać, za czym trzeba gonić, ale odkryłem, że muszę to odwrócić. Okazje i sukces nie są czymś, za czym należy gonić, lecz czymś, co przyciągasz – poprzez stawanie się atrakcyjna osobą.

Dlatego uczę rozwoju umiejętności. Jeśli możesz rozwijać swoje umiejętności – stale udoskonalając swój charakter, zdrowie, relacje etc., stajesz się przez to atrakcyjną osobą na rynku – zaczynasz przyciągać okazje. Okazje będa  prawdopodobnie same Ciebie poszukiwać. Twoja reputacja będzie szła przed Tobą i ktoś zechce zrobić z Tobą interes.

Wszystkie te możliwości pracują zgodnie z filozofią, że sukces jest czymś, co przyciągasz przez to kim się stajesz.

Kluczem jest ciągła praca nad tym, by stawać się bardziej atrakcyjną osobą, korzystając z umiejętności, które posiadasz, samodyscypliny, osobowiości, którą nabywasz, charakteru i reputacji, które stworzyłeś, języka i mowy, której używasz – wszystkie te udoskonalenia czynią Cię bardziej atrakcyjnym na rynku.

Rozwój osobisty jest nigdy niekończacą się szansą nie tylko na doskonalenie samego siebie, ale także na przyciągnięcie okazji i wpływanie na życie innych ludzi.

(tł. z ang. T.N.)

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 2666 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge