Gdzie chodzisz na swoje intelektualne uczty?

2013 by

ksiazka-ktorej-nigdy-nie-przeczytasz-nie-moze-ci-pomoc

Szkoda człowieka, który ma swoją ulubioną restaurację, ale nie ma ulubionego autora. Wybrał ulubione miejsce dla nakarmienia swojego ciała, ale nie ma ulubionego miejsca, aby nakarmić swój umysł.

Dlaczego tak się dzieje? Czy słyszałeś o przyspieszonej krzywej uczenia się? Od chwili narodzin do czasu kiedy osiągniemy wiek około 18 lat, nasza krzywa uczenia się dramatycznie rośnie, a nasza zdolność do przyswajania nowych rzeczy przez cały ten okres jest po prostu oszołamiająca. Uczymy sie olbrzymich ilości rzeczy przez cały czas. Uczymy się nowych języków, kultury, historii, nauki, matematyki… wszystkiego!

W przypadku niektórych osób ten przyspieszony proces uczenia się trwa dalej. Ale dla większości ludzi stabilizuje się, kiedy podejmują swoją pierwszą pracę. Jeśli nie ma już konieczności zaliczenia żadnych egzaminów, jeśli nie ma wymogu, aby sięgnąć po papieri długopis, dlaczego w ogóle czytać więcej książek? Oczywiście, cały czas uzcymy się nowych rzeczy poprzez doświadczenie. Po prostu – jeśli czasami zrobisz coś źle, a czasami zrobisz to dobrze – nauczysz się jak to coś robić.

Czy możesz sobie wyobrazić, co by się stało gdybyś utrzymywał tę krzywą uczenia się przez resztę swojego życia? Czy wyobrażasz sobie, co mógłbyś nauczyć się robić, jakie umiejętności mógłbyś rozwinąć, jakich zdolności i kompetencji nabyć? To jest właśnie to, o co Cię proszę, abyś zrobił:

Bądź tą niezwykłą osobą, która ciągle się uczy i wciąż rozwija swój apetyt na znajdowanie nowych, dobrych pomysłów.

Jednym ze sposobów, aby nakarmić swój umysł i kształcić swoją filozofię jest czytanie pism wpływowych ludzi. Być może nie masz możliwości spotkać się z daną osobą, ale możesz czytać jego lub jej książki. Churchilla już nie ma, ale ciągle mamy jego książki. Arystotelesa już nie ma, ale wciąż mamy jego idee. Poszukaj w bibliotece książek i programów. Poszukaj w magazynach i dobrych czasopismach. Poszukaj w dokumentach. Są one pełne możliwości itelektualnego ucztowania.

Oprócz  czytania i słuchania, potrzebujesz także szansy, aby rozmawiać  i dzielić się z innymi. Mam w swoim życiu kilka osób, które pomogły mi,  kiedy zadawałem ważne życiowe pytania, pomogły mi w rozwijaniu mojej własnej filozofii. Dzięki rozważaniom z nimi o sukcesie i stylu życia,  wyklarowały się moje wartości.

Wszyscy potrzebujemy związków z wpływowymi, ważnymi dla siebie ludźmi, które zapewniają nam jasność i klarowność w tak ważnych kwestiach jak społeczeństwo, pieniądze, przedsiębiorczość, rodzina, rząd, miłość, przyjaźn, kultura, gust, możliwości czy środowisko.

Na naszą filozofię w znacznej mierze mają wpływ idee, na które w większości wpływa nasza edukacja, natomiast na naszą edukację wpływ mają głównie ludzie, z którymi przebywamy.

Uważam, że jednym z największych darów  losu w moim życiu była możliwość przebywania w towarzystwie Pana Schaffa przez te pięć lat. W tym czasie jadaliśmy razem kolacje, razem podróżowaliśmy, spędzaliśmy czas podczas konferencji biznesowych, w prywatnych rozmowach i w dyskusjach z innymi ludźmi. Mój mentor dał mi wiele pomysłów, które pozwoliły mi na dokonanie drobnych, codziennych zmian w mojej filozofii i działaniu. Te codzienne zmiany, niektóre z nich bardzo drobne, lecz bardzo istotne, wkrótce urosły do znaczących rozmiarów.

Potężną cześć tej lekcji przebywania w pobliżu Pana Schoaffa było powtarzanie w kółko tych samych idei. Po prostu nie można przecenić słuchania fundamentalnych podstaw życiowej filozofii. Są one najlepszą formą żywienia umysłu, budulcem dla dobrze rozwijajacego się umysłu.

Proszę Cie zatem, abyś żywił swój umysł tak samo jak żywisz swoje ciało. Odżywiaj go dobrymi pomysłami, gdziekolwiek je znajdziesz.

Zawsze nastawiaj się na szukanie dobrych pomysłów – pomysłów na biznes, na produkt, na usługę, pmysłów, które pomogą Ci w rozwoju osobistym. Każdy nowy pomysł pomoże Ci ulepszyć Twoją filozfię. Twoja filozofia poprowadzi Cię przez życie, a Twoje życie będzie się rozwijąć wyjątkowe i przyjemnie.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 9083 times!

Related Posts

Tags

Share This

1 Comment

  1. Proces, proces, proces… wszędzie ten proces… 🙂 Jak widzę, Jim Rohn także doradza działanie przy pomocy procesów, a nie wydarzeń.

    Zastanawiam się dlaczego ludzie wolą takie swoiste „żabie skoki” (wydarzenia) stosować do, tak istotnych aspektów swojego życia jak rozwój osobisty, bogacenie się, praca nad sobą? Czy nie prościej jest podążać do celu małymi kroczkami?
    Mariusz ostatnio opublikował..Blogowanie to procesMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge