Formuła sukcesu

2012 by

 

Twoje życie staje się lepsze tylko wtedy, kiedy ty stajesz się lepszy. Jim Rohn

 

 

Równie łatwo jest podążać formułą porażki jak iść za formułą sukcesu.

Sukces to kilka prostych aktów dyscypliny powtarzanych każdego dnia.

A teraz mamy interesujace pytanie warte zastanowienia:  W jaki sposób możemy zmienić formułę porażki w dyscyplinę, której wymaga formuła sukcesu? Odpowiedź brzmi: poprzez uczynienie przyszłości ważną częścią naszej obecnej filozofii.

Zarówno sukces jak i porażka pociągają za sobą przyszłe konsekwencje, a mianowicie nieuchronną nagrodę lub też nieunikniony żal, wynikający z przeszłych działań.

A zatem jeśli to prawda, dlaczego tak niewielu ludzi poświęca swój czas na zastanawianie się nad swoją przyszłością? Odpowiedź jest prosta: ponieważ tak są pochłonięci chwilą obecną, iż nie wydaje im się, by przyszłość miała znaczenie. Problemy i natychmiastowe zaspokajanie obecnych potrzeb tak bardzo absorbują niektórych ludzi, że nigdy nie zatrzymują się na dłużej, aby pomyśleć o dniu jutrzejszym.

Co zatem jeśli zdecydujemy się rozwinąć w sobie nowy nawyk, aby poświęcić kilka minut każdego dnia na spoglądanie nieco dalej przed siebie? Bylibyśmy wtedy w stanie przewidzieć konsekwencje naszego obecnego postępowania. Uzbrojeni w tę wartościową wiedzę, moglibyśmy podjąć niezbędne działania, aby zmienić nasze błędy w nawyki ukierunkowane na sukces. Innymi słowy, poprzez samodyscyplinę patrzenia w przyszłość, moglibyśmy zmienić nasze myślenie, naprawić błędy i rozwinąć nowe pozytywne nawyki, które zastąpią te, które nam nie służą.

Jedną z najwspanialszych rzeczy w formule sukcesu jest to, że rezultaty są niemal natychmiastowe.

Jeśli dobrowolnie zmienimy codzienne niekorzystne nawyki w pozytywne akty samodyscypliny, w bardzo krótkim okresie czasu doświadczymy pozytywnych rezultatów. Kiedy zmieniamy dietę, nasze zdrowie poprawia się zauważalnie w przeciągu zaledwie kilku tygodni. Kiedy zaczynamy ćwiczyć, niemal natychmiast czujemy przypływ energii i nowych sił witalnych. Kiedy zaczynamy czytać, doświadczamy wzrostu świadomosci i wkraczamy na nowy poziom poczucia własnej wartości i pewności siebie. 

Jakikolwiek nowy nawyk zaczniemy wcielać w życie, przyniesie nam on wspaniałe rezultaty, które sprawią, że będziemy stawali się coraz lepsi w rozwijaniu nowych pozytywnych nawyków.

Prawdziwą magią nowych nawyków jest to, że wiodą nas one do poprawy jakości naszego myślenia. Jeśli na przykład zaczniemy dzisiaj czytać książki, prowadzić dziennik, uczęszczać na kurs, słuchać i obserwowac uważniej, wtedy DZISIAJ stanie się pierwszym dniem naszego nowego życia wiodącego do lepszej przyszłości. Gdybyśmy od dzisiaj próbowali trochę bardziej czynić świadomy i stały wysiłek, aby zmienić subtelne i śmiertelne nawyki w konstruktywne nawyki, już nigdy więcej nie zadowolibyśmy się jedynie egzystencją.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 6997 times!

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Formuła porażki – Jim Rohn - [...] I tu dochodzimy do świetnej wiadomosci. Równie łatwo jest podążać formułą porażki jak iść za formułą sukcesu… [...]

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge