Dzisiaj to wczorajsze jutro

2012 by

Czas jest wart więcej niż pieniądze. Możesz zdobyć więcej pieniędzy, ale nie możesz zdobyć więcej czasu. Jim Rohn

Problem z czekaniem aż nadejdzie jutro jest taki, że kiedy w końcu nadchodzi, nazywane jest Dzisiaj. Dzisiejszy dzień jest wczorajszym jutrem.

Pytanie brzmi: Co zrobiłeś z jego możliwościami?

Wszyscy zbyt często tracimy nasze jutro kiedy marnotrawimy dzień wczorajszy i kiedy nie wykorzystujemy dnia dzisiejszego. Wszystko to, co mogłoby być z łatwością ukończone dzisiaj,  umyka nam, pomimo naszych najlepszych  intencji.  Nieuchronnie odkrywamy, że rzeczy, które mogły być zrobione, „wymknęły” nam się  w tym pojedyńczym, niewykorzystanym dniu dzisiejszym.

Każdy z nas musi zatrzymać się od czasu do czasu,  aby przypomnieć sobie, że zegar tyka. Ten zegar, który zaczął tykać w momencie naszego pierwszego oddechu, pewnego dnia ustanie.

Czas zrównuje całą ludzkość. Zabiera nam to, co najlepsze i to, co najgorsze bez troszczenia się zarówno o jedno jak i drugie. Czas oferuje możliwości, ale wymaga także poczucia pilności.

Kiedy gra naszego życia dobiegnie końca, nie będzie już drugiej szansy na naprawienie popełnionych błędów. Zegar, który wybija sekundy naszego życia nie troszczy się o wygranych ani przegranych. Nie troszczy sie o to, czy ktoś odniósł sukces czy poniósł porażkę. Nie obchodzą go wymówki, sprawiedliwość czy równość.

Jedyną rzeczą, która się liczy jest to jak graliśmy w tę grę.

Bez względu na to ile masz teraz lat, istnieje poczucie pilności, które powinno prowadzić Cię ku podjęciu działania w tym właśnie momencie. Powinniśmy być stale świadomi wartości każdej jednej chwili naszego życia, tych chwil które wydają się nieistotne, tak że ich strata pozostaje niezauważona.

Wciąż mamy czas, którego potrzebujemy. Ciągle mamy mnóstwo szans, mnówstwo możliwości – wiele lat, żeby pokazać, co możemy zrobić. Dla wielu z nas będzie to jutro, następny tydzień, miesiąc i następny rok. Ale dopóki nie rozwiniemy w sobie poczucia naglącej  pilności, te krótkie odcinki czasu bedą niestety zmarnowane, tak samo jak tygodnie i miesiące i lata przed nimi. Twój czas nie jest niekończącym się zapasem!

Zatem jeśli myślisz o swoich marzeniach i przyszłych celach, zacznij już dzisiaj. Podejmij te bardzo ważne pierwsze kroki, aby to o czym dziś marzysz i to, co dziś planuejsz, stało się Twoją jutrzejszą rzeczywistośćą.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 5326 times!

1 Comment

  1. Niestety… czas jest nieodnawialnym surowcem. Aby osiągnąć cokolwiek w życiu, należy jak najlepiej wykorzystać każdą jego sekundę.
    Mariusz Brzostek ostatnio opublikował..Twój sukces w e-biznesie – krok po krokuMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge