Działanie kontra iluzja

2012 by

 

Afirmacje nie poparte działaniem są jedynie początkiem iluzji. Jim Rohn

Wiedza zasilana przez emocje równa się działaniu. Działanie jest elementem, który zapewnia rezultaty. Tylko akcja może spowodować reakcję. Ponadto, pozytywna akcja może spowodować pozytywną reakcję.

Działanie. Cały świat uwielbia oglądać ludzi, którzy sprawiaja, że rzeczy „dzieją się”, i wynagradza ich za wprawianie w ruch machiny przedsiębiorczości.

Podkreślam to, ponieważ widzę, że wielu ludziom mówi się dzisiaj, że same afirmacje mogą zmienić ich życie. Znane powiedzenie mówi jednak: „Wiara bez działania niczemu nie służy”.

Nie mam nic przeciwko afirmacjom jako narzędziu, aby wykreaować działanie. Powtarzanie afirmacji, aby wzmocnić zdyscyplinowany plan działania, może pomóc stworzyć wspaniałe rezultaty.

Jednak istnieje bardzo cienka granica pomiędzy wiarą a szaleństwem. Afirmacje bez działania mogą być początkiem iluzji, samooszukiwania się. Owszem, afirmacje mogą przyczynić się do poprawy naszego  dobrego samopoczucia lecz bez podj ecia działania  będzie to tylko zwodzenie samego siebie.

Człowiek, który marzy o bogactwie, a zmierza codziennie w kierunku finansowej katastrofy, człowiek, ktory pragnie szczęścia, a  jego negatywne myśli powodują działanie, które wiedzie go w kierunku pewnej desperacji – ludzie ci są ofiarami fałszywej nadziei, którą mogą wytworzyć afirmacje bez działania. Dlaczego? Ponieważ słowa łagodzą, i jak narkotyk kołyszą nas w stan samozadowolenia. Pamiętaj:

Aby Osiągnąć Postępy, Musisz Naprawdę Zacząć!

Kluczem jest uczynić pierwszy krok – dzisiaj.Niezależnie od projektu, zacznij dzisiaj. Zacznij od czegokolwiek, ale zacznij dzisiaj. Zacznij od oczyszczania szuflad w Twoim nowym biurku… dzisiaj. Zacznij stawiać sobie cele… dzisiaj. Zacznij słuchać motywacyjnych progarmów… dzisiaj. Zacznij rozsądny plan redukowania wagi… dziasiaj. Zacznij dzwonić do jednego klienta więcej… dzisiaj. Zacznij lokować pieniądze na nowym kontcie „inwestycje na przyszłość” lub „niezależność finansowa” … dzisiaj. Zazcznij pisać zaległy list… dzisiaj. Każdy z nas może! Każdy przeciętny człowiek może zacząć czytać inspirujące ksążki.

Weź rozpęd, a Twoje postanowienie nabierze tempa w działaniu. Na tym polega potęga momentum. Zobacz jak wiele działań możesz podjąć już dzisiaj, angażując się na rzecz Twojego lepszego życia. Pójdź na całość! Nie pozwól, aby ktokolwiek lub cokolwiek ciagnęło Cię w dół. Odpal silnik i rozpocznij swoją podróż w kierunku lepszej przyszłości. Udowodnij sobie, że czekanie skończyło się raz na zawsze, a złudna nadzieja to już przeszłość – że teraz razem przewodzą – Twoja wiara i Twoje działanie.

Ten nowy dzień może być początkiem Twojego nowego życia. Będziesz zachwycony widząc jak wielki postęp jesteś w stanie poczynić, posługując się samodyscypliną. Co takiego masz do stracenia oprócz poczucia winy i strachu, który nękał Cię w  przeszłości?

A teraz proponuję Ci podjąć wyzwanie: Zobacz jak wiele rzeczy możesz rozpocząć i kontynuuować dzisiaj, w ten pierwszy dzień Twojego  nowego początku…

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny - Brian Tracy

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 8685 times!

3 komentarze

  1. Bardzo fajny wpis. Sam stosuję zasady TU I TERAZ, oraz M.I.A. i muszę przyznać że działają. Motywacji mi tam nie potrzeba – „ładuję” się już samym działaniem, i efektami (1 wpis na blog i chodzę jakbym wypił 3 redbulle :P). Za to determinacja – nie wiem, dlaczego wszędzie piszą o motywacji i afirmacjach… a nigdzie o determinacji 😉
    Mariusz ostatnio opublikował..Komentarze – bułka z masłem – cześć 2My Profile

  2. Hej Mariusz, myślę, że Jim Rohn też ma wiele do powiedzenia na temat determiancji i jak pogrzebię to znajdę i wstawię. Ogólnie stawia na samodyscyplinę co ma myślę jednak wiele wspólnego z determinacją. pozdrawiam Teresa

    • Hmmm, będę musiał sięgnąć po jego książki… na razie mam jeszcze 3, z tych które pożyczyłem/kupiłem przed sobą, wiec nie będzie to jutro czy w tym tygodniu… ale na pewno przed końcem lata (co najmniej :)).
      Mariusz Brzostek ostatnio opublikował..Sukces – krok po krokuMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge