Dwa wybory, przed którymi codziennie stajesz

2013 by

Nasza postawa określa nasze wybory, a wybory decydują o naszych rezultatach. Wszystko, czym jesteśmy i wszystko, czym możemy się stać, w rzeczywistości jest już w nas. Jim Rohn

Nasza-postawa-okresla-nasze-wybory

Każdy z nas ma dwie wyraźne opcje do wyboru w związku z tym, co zrobi ze swoim życiem.

Pierwszy wybór, który możemy podjąć to bycie kimś mniej niż bylibyśmy w stanie stać się.

Oznacza to zarabianie mniej. Posiadanie mniejszej ilości dóbr. Czytanie mniejszej ilości książek i pozwalanie sobie na komfort niemyślenia. To podejmowanie mniejszej ilości prób niż moglibyśmy, folgowanie sobie bardziej i zaniechanie  dyscyplinowana samych siebie. Są to wybory, które wiodą do pustego życia. Wybory, które – raz podjęte – prowadzą do życia pełnego nieusannej obawy zamiast do życia cudownych oczekiwań co do przyszłości.

A drugi wybór?

Zadbać o to wszystko i robić to! To stać się tym wszystkim, kim możemy być.

To czytać każdą książkę, którą tylko możemy przeczytać. To zarabiać tak dużo, jak tylko jesteśmy w stanie. To dawać i dzielić się tak bardzo, jak tylko możemy. To stale dążyć, starać się, wytwarzać i osiągać tak wiele, jak tylko możemy.

Każdy z nas ma wybór.

Działać albo nie działać. Być lub nie być. Być wszystkim lub być kimś mniej albo być nikim.

Tak jak w przypadku drzewa, jest dla nas wszystkich cennym wyzwaniem urosnąć w góre i „rozciągnąć” nasze gałęzie aż do pełnej miary naszych możliwości. Dlaczego nie robić tego wszystkiego, co możemy, każdej chwili, kiedy możemy, najlepiej jak możemy, tak długo jak to możliwe?

Naszym ostatecznym życiowym celem powinno być tworzenie – tak wiele jak nasz talent i zdolności oraz wewnętrzne pragnienie pozwolą. Zadowalanie się robieniem mniej niż moglibyśmy zrobić to poniesienie porażki w najbardziej wartościowym dla nas przedsięwzięciu i zobowiązaniu wobec samych siebie – obietnicy wspaniałego życia.

Rezultaty są najlepszą miarą ludzkiego postępu. Nie konwersacje. Nie wymówki. Nie osądy. Rezultaty!

I jeśli nasze wyniki są marniejsze niż nasz potencjał sugeruje, że powinny one być, to musimy zacząć wreszcie stawać  się kimś więcej niż byliśmy do dnia dzisiejszego. Najwspaniajsze nagrody zawsze zarezerwowane są dla tych, którzy wnoszą największą wartość w siebie i świat wokół nich jako rezulatat tego, kim i czym się stali.

(tl. z ang. TN)
Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania - Brian Tracy

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 6780 times!

3 komentarze

 1. Pięknie inspirujący wpis. To my decydujemy o tym dokąd zmierzamy. „Wystarczy” że podejmiemy decyzję o rozpoczęciu działania … Wtedy też pojawią się rezultaty:)
  Mariusz ostatnio opublikował..Fundament budowania marki w internecie, czyli blogowanie – cz.1My Profile

 2. No tak, bo my wolimy uśredniać, że nie jest tak źle, że nie zarabiamy najgorzej.
  Dobry wpis mówiący prawdę, że albo dążymy do tego by więcej, albo do tego co mniej.
  Podobnie jest z wyborami, albo wybieramy dobro, albo zło. Nie ma pośrodku, to my sztucznie go tworzymy dla uspokojenia sumienia.

 3. My decydujemy w którą stronę pójdziemy. Bardzo motywujące – zobacz jak to Cię mało kosztuje. Nie ma wymówek, nie ma narzekania. Są rezultaty 🙂
  O tak, Jak już wybierzemy dobrze i się „rozkręci” to wtedy jaka satysfakcja i Rezultaty 🙂
  Nie wolno się poddać! Jak się zacznie to trzeba walczyć do końca!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge