Dobry plan to prosty plan

2012 by

Powodem, dla którego większość ludzi myśli o przyszłości z lękiem zamiast z podekscytowaniem, jest fakt, że nie mają jej dobrze zaprojektowanej. Jim Rohn

Bardzo łatwo jest pomylić ruch związany z jakimkolwiek postępem z ruchem na rzecz osiągnięcia danego celu. To dlatego działanie musi być celowo planowane, systematycznie udoskonalane i konsekwentnie wykonywane.

Musimy być na tyle mądrzy, aby używać dnia dzisiejszego do planowania jutra. Musimy nauczyć się projektować naszą przyszłość, a nie tylko o niej marzyć.

Nasza podróż w kierunku sukcesu nie może wygladać jak przejażdżka w niedzielne popołudnie. Musimy wybrać konkretny cel naszej podróży. Musimy także przewidywać przeszkody i ryzyko, i być przygotowanymi na nie kiedy się pojawia.

Posiadanie dobrze zdefiniowanych celów jest niezbędną częścią każdego życiowego planu. Te cele powinny być zapisane i powinny zawierać zarówno krótkoterminowe jak i długotermionowe planowanie.

Cele krotkoterminowe służą jako punkty orientacyjne w naszej podroży. Na pozór mogą wydawać się małe, ale w ostateczności wiodą nas do osiągnięcia naszej długotermonowej pomyślności i fortuny oraz pomagają nam pozostać na szlaku przez długi czas.

Cele długoterminowe służą jako kamienie milowe. Są one punktami osiągnięć wzdłuż naszej drogi i dają nam powód do celebrowania owoców naszych wysilków.

Ale najbardziej istotną cześcią planowania i ustalania celów jest widzieć „oczyma umysłu” ten największy cel, ku któremu dążymy. Jest to owa „wspaniała obsesja” – centralny nerw naszej ambicji. Jest to coś, co wciąż – bez względu na wszystko – popycha nas naprzód.

Cele łówne są ową niewidzialną siłą, która pcha nas w kierunku upragnionej przyszłości. Poprzez nasze codzienne działania i samodyscyplinę jesteśmy w stanie dzień za dniem stawiać czoła przeszkodom, które napotykamy na naszej drodze do sukcesu.

Nasza lepsza przyszłość zaczyna się w momencie kiedy obieramy wartościowy cel i mamy prosty plan jak ten cel osiagnąć.

Nie możemy pozwolić na to, by nasz plan był obciążony poprzez nadmierną złożoność. Wiele z odpowiedzi, których poszukujesz,  przychodzi z czasem. Jest praktycznie niemożliwe zaplanować każdy szczegół lub przewidzieć każdą przeszkodę.

Musimy także być na tyle czujni, aby nie dopuścić do tego, by opinie innych ludzi zbytnio wpływały na rozwój naszego planu. Możesz być pewien tego, że inni  bedą mieli dziesiątki opinii o tym, co powinieneś zrobić, ale ostateczny plan postępu musi być Twoim planem.

Owszem, powinniśmy słuchac wartościowych głosów, ale musimy pamiętać, że nikt inny nie będzie widział naszego planu w sposób w jaki my go postrzegamy lub czuł naszej „obsesji” w tak jak my czujemy. To musi być plan osobiście zaprojektowany, ponieważ jego kreator i architekt pozostaje za sterem swojego statku przez cały czas trwania podróży.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 6156 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge