Co nas powstrzymuje przed osiąganiem celów?

2012 by

Zacznij tam gdzie jesteś, użyj tego co masz, zrób co możesz. Arthur Ashe

Jeśli mamy szczere pragnienie rozwoju, znajdziemy i użyjemy wszelkich możliwych środków w celu wdrożenia tego wszystkiego, co wiemy i co czujemy. Musimy zatem znaleźć sposoby, aby pokazać na zewnatrz całą wartość, którą posiadamy wewnątrz. W przeciwnym razie nasza wartość pozostanie niedoceniona, a nasz talent nienagrodzony.

Dlaczego jedni ludzie ponoszą porażkę a inni odnoszą sukces? Czasami może się to wydawać zaskakujace, a czasem nawet może wygladać nie fair. Wszyscy znamy ludzi, którzy odebrali dobrą edukację, mają pozytywną postawę i szczere pragnienie zrobienia czegoś ze sobą i swoim życiem. Są oni dobrymi rodzicami, uczciwymi pracownikami i lojalnymi przyjaciółmi. Lecz pomimo ich wiedzy, uczuć i pragnień, wciąż wiodą życie w cichej desperacji. Powinni mieć więcej niż to, co mają, ale wydaje się, że otrzymują zbyt mało.

Są też tacy, którzy zawsze wydają się otrzymywać więcej, choć zasługują na niewiele. Nie mają wykształcenia. Mają marną postawę w stosunku do samych siebie i innych ludzi i czesto są nieuczciwi i nieetyczni. Jedyną wspólną rzeczą, którą dzielą z tymi, którym powinno powodzić się lepiej, ale powodzi sie tak marnie, jest szczere pragnienie pójścia naprzód. Pomimo braku innych zalet i wartości, wiedzy i wdzięczności, ci ludzie często wzbijają się na szczyty.

Dlaczego tak jest, że niektórzy dobrzy ludzie mają tak mało podczas gdy nieuczciwi tak wiele? Dlaczego jest tak, że dilerzy narkotyków, członkowie gangów i element kryminalny w naszym społeczeństwie jeździ markowymi autami podczas gdy wielu uczciwych ludzi boryka się, aby zapłacić za swoje małe luksusy? Jeśli  nasze pragnienie sukcesu jest  tak silne jak ich i jeśli mamy w dodatku wartości w postaci udoskonalonej filizofii i emocjonalnego wyrobienia, dlaczego nam wszystkim nie wiedzie się lepiej niż im?

Odpowiedź może być taka, że nie pracujemy nad osiągnieciem naszych celów… a oni tak.

Nie dajemy z siebie wszystkiego, czym jesteśmy i nie wykorzystujemy tego, aby to na nas pracowało. Oni tak.

Nie kładziemy się spać późno w nocy, pracując nad rozwojem naszych planów i nie pracujemy tak  ciężko i wytrwale dzień za dniem, żeby uczynić nasze marzenia rzeczywistością.

Nie uczymy się tego wszystkiego, co prawdopodobnie moglibyśmy, o biznesie, w którym pracujemy i rynku, na którym nasze umiejętności byłyby wykorzystane i nagradzane. Oni tak.

Nie wkładamy każdego wysiłku w to, aby znaleźć się pod właściwym wpływem, aby zadawać się  z tymi ludzmi, którzy mogą nam pomóc osiągnąć nasze cele. Oni tak.

Podczas gdy my marzymy o obietnicy przyszłości, oni rzeczywiście coś z tym robią.

Przyznaję, że mogą robić złe rzeczy, ale robią je konsekwentnie, z intensywnością i z takim zaangażowaniem, które mogłoby zawstydzić wielu z nas.

Zło zawsze spieszy wypełnić pustkę stworzoną przez nieobecność dobra.

Jedyną rzeczą, ktora jest konieczna do tego, by zło odniosło zwycięstwo jest to, żeby dobrzy ludzie nic nie robili, i niestety jest to właśnie to, co wybiera zbyt wielu dobrych ludzi.  Nasz brak osobistej siły i zdyscyplinowanego działania pozwala złu kwitnąć.

Jeśli zatem życie nie wydaje się czasem w porzadku, nie ma nikogo innego kogo moglibyśmy obwiniać, jedynie samych siebie.

Wyobraz sobie jak inny byłby nasz świat gdybyśmy powzięli teraz zobowiazanie, aby wykorzystać to wszystko, czym jesteśmy w chwili obecnej, gdziekolwiek jesteśmy, i cokolwiek teraz mamy.

Co jeśli wszyscy dalibyśmy z siebie 100 procent wkladu w naszą pracę, nasze rodziny i nasze społeczności?

Co jeśli, zaczynając od teraz, zaczęlibyśmy czytać odpowiednie książki, zastępować przeszłe błędy nowymi pozytywnymi nawykami i spotykać się z ludźmi, którzy mają inspirujące pomysły?

Co jeśli, zaczynając od dzisiaj, postanawiamy na serio zamienić nasze marzenia w plany, a nasze plany w udoskonalone działania, które mogłyby zawieść nas ku realizacji tych celów?

Jak niewiarygodne zmiany moglibyśmy poczynić! Widzielibysmy jak zło ucieka, a dobro szybko odzyskałoby należne mu miejsce. Co za życie moglibyśmy dzielić z naszymi rodzinami – życie wypełnione wyzwaniami, ekscytacją i osiagnięciami. I jaki spadek moglibyśmy pozostawić przyszłemu pokoleniu – bogactwo wartości, prawość i substancję, z której mógłby powstać nowy świat – a to wszystko ponieważ zależy nam wystarczająco, aby zrobić coś z naszym życiem i wykorzystać nasze zdolności i talenty.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 3745 times!

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge