Biografia

Przez ponad 40 lat Jim Rohn doskonalił swój warsztat i pomagał ludziom na całym świecie niczym artysta rzeźbić ich życiowe strategie, które poszerzyły ich wyobrażenie o tym, co wielkiego mogą osiągnąć w swoim życiu.

Nie przez przypadek Jim Rohn jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej wpływowych myślicieli naszych czasów. Dzięki swoim książkom, przemówieniom i seminariom, Jim Rohn pomógł milionom ludzi podjąć decyzję do życia w bardziej świadomy sposób. Pomagał motywować i kształtować całe generacje trenerów rozwoju osobistego i setki menadżerów czołowych amerykańskich korporacji.

Urodzony w rodzinie farmerów w Idaho 7-go września 1930 roku, Jim miał zakorzenioną etykę pracy, która służyła mu dobrze na przestrzeni lat. W wieku 25 lat pracował jako urzędnik dla Sears Collecting, a jego tygodniowa stawka wynosiła 57 dolarów. Wtedy to spotkał swojego przyszłego mentora, którym był przedsiębiorca Earl Shoaff.

Mr Shoaff zaimponował młodemu Jimowi swoimi osiągnięciami biznesowymi, bogactwem, charyzmą i filozofią zycia. W przeciągu najbliższych 6 lat pracy i nauki u swojego mistrza,  Jim zdołał zbudować swoją pierwszą fortunę, w  wieku 31 lat stał się milionerem. Nie przemawiał jednak publicznie zanim nie przeniósł się do Beverly Hills w Kalifornii, kiedy to jego przyjaciel z Rotary Club poprosił go, aby opowiedział historię swojego sukcesu.

Przemówienie poszło tak dobrze, że Jim dostał więcej zaproszeń, co więcej, zaczęto mu płacić za dzielenie się swoją historią. Na początku przemawiał w collegach i w salach wykładowych szkół wyższych oraz w różnego rodzaju klubach, zanim rozpoczął swoje seminaria w 1963 roku, które związały go na stałe z biznesem rozwoju osobistego. Od tego czasu Jim Rohn został pionierem w dziedzinie rozwoju osobistego, wpływając na życie milionów ludzi.

Jim Rohn koncentrował sie na fundamentach ludzkiego zachowania, które mają największy wpływ na rozwój osobisty i zawodowy. Wyznaczał standardy, do których równali ci, którzy uczyli i inspirowali innych. Posiadał unikalną zdolność niezwykłego wglądu w, z pozoru zwyczajne, wydarzenia, a połączeniem treści jakie przekazywał i stylu zdobył serca  tych, którzy słyszeli lub czytali jego słowa.

Strategia rozwoju osobistego Jima Rohna opiera się na 5 głównych filarach, które opisał w książce The Five Major Pieces to the Life Puzzle:

  1. Filozofia – to w jaki sposób myślisz
  2. Postawa – to w jaki sposób odnosisz się do rzeczywistości
  3. Działanie – to, co robisz
  4. Rezultaty – mierzone często, by zobaczyć jaki postęp uczyniłeś
  5. Styl życia – taki rodzaj życia, jaki stworzysz dla siebie bazując na poprzednich 4 regułach.

Jednym z wielu uczniów Jima Rohna był znany mówca motywacyjny Anthony Robbins, dla którego Jim stał się mentorem przez pierwsze lata swojej kariery opocząwszy od późnyxh lat 70-tych. Inne znane postacie z dziedziny rozwoju osobistego, na których karierę mocno wywarła wpływ filozofia i osoba Jima Rohna to Mark Victor Hansen, Jack Canfield, Brian Tracy oraz T. Harv Eker.

Jim zanim odszedł, podzielił się swoimi słowami z ponad 6000 ludźmi, którzy go oglądali na żywo, i ponad 5 milionami na całym świecie. Otrzymał wiele nagród branżowych,   w tym nagrodę Speakers National Association i Master of Influence. Filozofia Jima nadal ma olbrzymi wpływ na ludzi na całym świecie. Jim w dalszym ciągu inspiruje swoich fanów.

 

 

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge