5 wewnętrznych wrogów na Twojej drodze do sukcesu

2012 by

 

Przeszkody to owe przerażające rzeczy, które się widzi jeśli spuścić z oczu swój cel. Henry Ford

To prawda, że nie rodzimy się z odwagą, ale też nikt z nas nie rodzi się z lękami. Niektóre z naszych obaw biorą się z naszych doświadczeń,  niektóre z tego, co ktoś inny nam powiedział lub z tego, co sami gdzieś przeczytaliśmy w gazetach. Niektóre z tych strachów są ważne, jak np. samotne wycieczki o drugiej nad ranem w dzielnicach miasta, które nie cieszą się dobrą sławą. Lecz kiedy tylko nauczysz się unikać takich sytuacji, nie będziesz musiał żyć w strachu przed nimi.

Lęki, nawet te najbardziej podstawowe, mogą totalnie zniszczyć nasze ambicje. Strach może zniszczyć fortuny. Strach może zniszczyć związki. Strach, jeśli mu pozwolimy, może zniszczyć nasze życie. Strach jest jednym z wielu wrogów , które czają się w każdym z nas.

Pozwól, że powiem Ci o pięciu innych wewnętrznych wrogach, z którymi zmagamy się wewnątrz.

Pierwszym wrogiem, którego musisz zniszczyć zanim on zniszczy Ciebie jest obojętność.

Obojętność jest straszną chorobą. „Daj spokój, wyluzuj. Będę sobie po prostu sam  dryfował.” Otóż jest jeden problem z dryfowaniem: dryfując nie dostaniesz się na szczyt góry.

Drugim wrogiem, któremu stawiamy czoło jest niezdecydowanie.

Niezdecydowanie jest złodziejem okazji i przedsiębiorczości. Kradnie ono Twoje sznse na lepszą przyszłość. Wyciagnij miecz przeciwko temu wrogowi.

Trzecim przeciwnikiem, którego nosisz w sobie jest zwątpienie.

Nie chodzi tu o zdrowy sceptycyzm. Jasne, że nie możesz wierzyć we wszystko. Lecz nie możesz także pozwolić, by zwątpienie zapanowało nad Twoim myśleniem. Wielu ludzi wątpi w przeszłość, przyszłość, w innych, w możliwości i wątpi w okazje. Najgorsze jest to, że wątpią także w samych siebie. Mówię ci, że wątpienie może zniszczć Twoje życie i Twoje szanse na sukces. Może ono wydrenować  Twoje konto w  banku Twoje serce. Zwątpienie jest wrogiem. Idź za nim. I pozbądź się go.

Czwartym wrogiem, który czai się wewnątrz Ciebie jest zamartwianie się.

Czasem wszyscy musimy sie pomartwić. Po prostu nie pozwól, by zmarwienie pokonało Cię. Zamiast tego niech cię osrzega, alarmuje. Niepokój może być pożyteczny. Jeśli  zejdziesz z krawężnika na ruchliwą ulicę w mieście kiedy właśnie nadjeźdza auto, możesz zacząć się martwić. Ale nie możesz pzowolić, aby zmarwienie pałętało się jak wściekły pies, który prowadzi Cię w ślepy zaułek. Oto co musisz zrobić ze swoimi troskami: zaprowadź je w ślepy zaułek. Cokolwiek próbuje Cię dopaść, Ty musisz to dopaść najpierw. Cokolwiek próbuje Cię zdusić, Ty na musisz zdusić to wcześniej.

Piąty nasz wewnętrzny wróg to nieśmiałość.

To bojaźliwe podejście do życia. Nieśmiałość nie jest cnotą; jest chorobą. Jeśli jej pozwolisz, pokona Cię. Nieśmiali ludzie  nie awansują. Nie posuwają się naprzód, nie wzrastają i nie stają się wpływowi na rynku. Musisz unikać przesadnej ostrożności.

Wytocz bitwę tym wrogom. Wytocz bitwę swoimi lękom. Buduj swoją odwagę, aby walczyć z tym, co Cię zawraca z obranej drogi, co Cię powstrzymuje od osiągnięcia Twoich celów i marzeń. Bądź odważny w swoim życiu i w podążaniu za rzeczami, których pragniesz oraz za osobą, którą chcesz się stać.

Dobro, którym się dzielisz wraca do Ciebie – podziel się tym artykułem:

This post has already been read 9141 times!

3 komentarze

  1. Świetnie pokazane co nas powstrzymuje przed zmianą na lepsze w naszym życiu. Warto o tym pamiętać codziennie.

  2. CM

    jak nigdy te rady są na czasie i przy malutkim samozaparciu można wyjść ze swojej skorupy w ,której cieszymy się bezpieczni i jednocześnie jesteśmy sami bez widoków na przyszłość .

  3. Myślę, że właśnie zamartwianie się jest bardzo potężnym wrogiem nas wszystkich. Często martwimy się czymś, co i tak nas nie spotka, robimy to nawykowo. Warto podjąć wysiłek, aby pozbyć się tego przyzwyczajenia i zamiast się zamartwiać – wziąć się do roboty. Zacząć działać.
    Sławek ostatnio opublikował..Przestań się zamartwiaćMy Profile

Podziel sie tym, co myślisz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

CommentLuv badge